04.12.2021

שבת

העיר נצרת קרדיט: אוסאמה דאמוני https://bit.ly/3qDF85L

לראשונה: פארק הייטק יוקם במגזר הערבי באזור התעשייה נצרת

כמענה לביקושים הגבוהים ישווקו מגרשים לתעשייה ומלאכה למגזר הערבי באזור התעשייה כפר כנא

שרת הכלכלה והתעשייה, אלופה (במיל') אורנה ברביבאי:

"פארק ההייטק בנצרת הוא צעד נוסף לשילוב מאות עובדים במגוון משרות שירחיבו את האפשרויות לתושבי האזור למצוא עבודה איכותית"

סגן השרה, ח"כ יאיר גולן:

"בימים אלו מקדם משרד הכלכלה והתעשייה, פיתוח אזור תעשייה חדש בנצרת ושיווק מגרשים באזור התעשייה כפר כנא.  אזורי תעשייה אלו יבטיחו את פרנסתם של משפחות רבות באזור וזו בדיוק הדרך להוריד את אחוז הפשיעה במגזר הערבי, לייצר אמון הדדי, להבטיח תעסוקה של נשים וצעירים ולממש מדיניות צודקת של שוויון לאזרחים. הקמת אזורי התעשייה בנצרת וכפר כנא יהוו מודל עבור החלטת ממשלה לטובת החברה הדרוזית והצ'רקסית. משרד הכלכלה ימשיך לפעול למען פיתוח אזורי, כלכלי וחברתי של כל אזרחי ישראל".

מנהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה והתעשייה מודיע לראשונה על הקמת פארק הייטק במגזר הערבי באזור התעשייה נצרת. הפארק ישמש להקמת מפעלי תעשייה בדגש על הייטק והשטח לשיווק יעמוד על כ – 40 דונם נטו, אשר בו צפויים להיות מועסקים כ- 200 עובדים.

המשרד סיים את עבודות התכנון ונמצא לקראת התחלת עבודות הפיתוח הראשוני. תקציב הפרויקט שכולל תכנון וביצוע עבודות מוערך בכ-21 מיליון ₪ ושיווק  הקרקעות יחל ברבעון האחרון של שנת 2022.

ע"פ נתוני דוח ההמלצות של "הועדה הבין משרדית לקידום חדשנות והייטק בחברה הערבית" בהובלת משרד הכלכלה והתעשייה, כ-11% מקרב המועסקים הערבים במשק עוסקים בתעשייה המסורתית, כ- 16% במסחר ושירותים, כ- 17% בתחום הבינוי, כ- 6% בתחומי אירוח ואוכל ורק כ- 2% מועסקים בתחום ההייטק, על אף שבשנים האחרונות חל גידול משמעותי במספר העובדים הערבים בענף.

עוד מצוין בדוח כי "חריגה בנוף בתוך החברה הערבית היא העיר נצרת, שם נוצר עם השנים התפתחות הדרגתית של אקוסיסטם מקומי שמשך אליו חברות עסקיות, עמותות וכד' בתחום ההייטק. להתפתחות האקוסיסטם בנצרת השלכות חיוביות על העיר, הן מבחינת משיכת מעסיקים לעיר, גידול ביזמות המקומית ועלייה בשיעורי התעסוקה בענף ההייטק שמביאים לגידול בהכנסות הממוצעות למשק בית בעיר."

הדוח שפורסם ביוני השנה, מדגיש כי משרד הכלכלה והתעשייה מפעיל מגוון כלי מדיניות לסיוע לענפים בפיריון נמוך, כך למשל, מסלולי סיוע בהטמעת טכנולוגיה, ייצור מתקדם והעלאת פיריון ברשות ההשקעות, ייעוץ וליווי במסגרת המכון לייצור מתקדם במינהל תעשיות, מסלולי דיגיטציה ומסחר מקוון בסוכנות לעסקים קטנים.

בנוסף, החל שיווק מגרשים לתעשייה ומלאכה במגזר הערבי באזור התעשייה כפר כנא שלב ג'. מינהל אזורי תעשייה מבצע באזור התעשייה עבודות לצורך שיווק מגרשים, היקף העבודות נאמד בכ- 23 מלש"ח. במקצה זה ישווקו 10 מגרשים בשלב ג' בשיטת "צפי לעודף ביקושים על היצע", בשטח של כ– 47 דונם, אזור הצפוי לספק תעסוקה לכ- 500 עובדים.

רן קויתי, מנהל מינהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה והתעשייה: "קידום החדשנות וההייטק בחברה הערבית מהווה מפתח לצמצום פערים ולפיתוח כלכלי בישראל, כאשר השתלבותה של החברה הערבית בענף, יגדיל את תרומתה כחברה חדשנית, יצרנית ויציבה ובמקביל תקדם את ענף החדשנות וההייטק שהינו ה"קטר" של המשק הישראלי".

קויתי מוסיף כי, הצורך העצום בקרקעות להקמת מפעלי תעשייה ומלאכה במגזר הערבי הביא את מינהל אזורי תעשייה להכשרת אזור כפר כנא שלב ג' לשיווקים.

נתוני מינהל אזורי פיתוח שבמשרד הכלכלה והתעשייה המצביעים על המשך שיווק המגרשים, מעידים על תנופה בפיתוח התעשייה בישראל – הקמת מפעלים חדשים, הרחבת מפעלים קיימים, מעבר של מפעלים ממבנים שכורים אל מבני קבע באזורי תעשייה ומעבר מפעלים ממרכז הארץ לאזור פיתוח א' (בו זכאים להטבות על פי חוק לעידוד השקעות הון).


מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות