30.11.2021

יום שלישי

צילום: רשות נחל הקישון

לראשונה: מצלמה בשידור חי מאתר מושבת לינת הקורמורנים בקישון

רשות נחל הקישון הציבה מצלמה המשדרת בשידור חי את אוכלוסיית הקורמורן הגדול שחורף כל שנה בחורשת האקליפטוסים הסמוכה לבז"ן במורד נחל קישון

החורף עדיין מתמהמה אבל ראשוני הקורמורנים כבר הגיעו כבכל שנה למורד נחל קישון, המהווה את אחד מאתרי הלינה הגדולים ביותר של עופות מים אלה בישראל. 

במטרה להנגיש את הטבע לציבור הציבה רשות נחל הקישון מצלמה המתעדת בשידור חי, 24/7, את מושבת הלינה

הפרויקט יוצא הדופן נועד לחבר אנשים מארץ ומהעולם לטבע הנפלא שלנו, פה בקישון בחיפה ולהפוך את הצפייה בו לחוויה פעילה ומעוררת מודעות והשראה. הנחת המצלמה בוצעה בשיתוף פעולה עם החוקר, ד"ר מוטי צ'רטר מאוניברסיטת חיפה, יחד עם מכון שמיר למחקר, החוקרים את דפוסי התנהגות עופות הבר החורפים בישראל.

המצלמה, המוצבת במתחם בז"ן משדרת בשידור חי את מושבת הקורמורנים וניתן לצפות בשידור בערוץ היוטיוב בכל רגע:

https://www.youtube.com/watch?v=R2BgUSC8LEI

גם השנה, בתחילת ינואר, רשות נחל הקישון תבצע ספירה כחלק מהספירה הארצית של הקורמורן הגדול באתרים שונים בארץ, בתוכם אתר הלינה המשודר בשידור חי, על שדרת עצי האקליפטוס בגדת הקישון, באזור גשר ההסתדרות בחיפה.

קורמורן גדול הינו הגדול מבין עופות המים האירופאים המגיע לארצנו בתקופת הסתיו והחורף. עופות אלה חורפים בישראל ונשארים באזורינו עד סוף חודש מרץ- תחילת אפריל. הקורמורן ניזון מדגים וידוע כצוללן מצוין. הצבת המצלמה תסייע בחקר התנהגות הקורמורנים לאורך שעות היום ואף בלילה בעזרת תאורת אינפרא אדום.

לדברי שרון נסים, מנכ"לית רשות נחל הקישון: הרשות פועלת על מנת שהקישון יהיה אתר טבע וצפרות מוביל בארץ והצבת מצלמת הקורמורנים הינה חלק מהנגשת הטבע לציבור. לצערנו, אנו נאלצים להיאבק מול גופים כוחניים ודורסניים כמו חברת נמלי ישראל, המבקשת להפוך את שטחי מורד הנחל הייחודיים למחסני ענק ומכולות שיפגעו בחי ובצומח שבנחל ובגדותיו. אנו נמשיך להגן על הטבע למען הציבור והדורות הבאים.

צילום: רשות נחל הקישון
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות