18.05.2022

יום רביעי

בית ספר דגניה | צילום: דוברות עיריית טירת כרמל

לראשונה: כיתות בשיטת חינוך המונטסורית בטירת כרמל

לקראת שנת הלימודים תשפ"ג ייפתחו בעיר שני גנים מונטסורים, וכן שתי כיתות א' בבית ספר דגניה, שייצרו רצף חינוכי-פדגוגי. ראש העיר, אריה טל: "תוצאה של שיח שאנו מקיימים עם ההורים וניתוח הצרכים בשטח, במטרה לאפשר להורים לבחור את הזרם החינוכי המתאים ביותר עבורם ועבור ילדיהם"

מערכת החינוך בטירת כרמל ממשיכה להתרחב ולהתפתח: לקראת שנת הלימודים תשפ"ג ייפתחו שני גני ילדים נוספים ברוח המונטסורית, שיצטרפו לשניים שכבר פעילים בעיר; וכן שתי כיתות א' של החינוך המונטסורי בבית ספר דגניה, שיהפוך לבית ספר צומח. מדובר במהלך שקידם ראש העיר, אריה טל, אשר נענה לפניות תושבים בעיר המעוניינים שילדיהם יתחנכו על פי הגישה המונטסורית.

ראש העיר, אריה טל: "החינוך בטירת כרמל ניצב מאז ומתמיד בראש סדר העדיפויות, ואני גאה לעמוד בראשות עיר שמובילה חינוך איכותי ומגוון, ומהטובים בארץ. הקמת גני הילדים והוספת הכיתות הן תוצאה של שיח שאנו מקיימים עם ההורים וניתוח הצרכים בשטח, במטרה לאפשר להורים לבחור את הזרם החינוכי המתאים ביותר עבורם ועבור ילדיהם. אני מודה לאגף החינוך, בראשות ציון סודרי, על ההשקעה והליווי הצמוד לאורך התהליך החשוב, ומאחל הצלחה לתלמידי המסגרות החדשות".

ראש אגף החינוך, ציון סודרי: "מערכת החינוך בעיר ממשיכה להתפתח, ומאפשרת להורים מגוון אפשרויות חינוכיות עבור ילדיהם. גני הילדים והכיתות ברוח החינוך המונטסורי יאפשרו מרחב חינוך לחיזוק שורה של ערכים, בהם עצמאות, יצירתיות, וחיזוק האינדיבידואליות, כשהיתרון הגדול הוא יצירת רצף חינוכי-פדגוגי בשיטה המונטסורית עם המעבר מהגן לכיתה א' בבית ספר דגניה. אני מודה לראש העיר על הנכונות וההשקעה, ומאחל הצלחה לכלל התלמידים והוריהם".

גני הילדים ברוח המונטסורית יפעלו במבני הגנים אורן ואלון שברחוב ביאליק, בין השעות 17:00-07:30 (כולל צהרון) עם מקסימום 34 ילדים ושתי נשות צוות בשעות הבוקר, גננת וסייעת, וצוות נוסף בשעות אחר הצוהריים.
במהלך שנת הלימודים עוברים צוותי החינוך הכשרה על ידי צוות מקצועי, מיומן ובעל ניסיון רב בגישה המונטסורית, שילווה אותם במהלך הפעילות לאורך השנה.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות