23.05.2022

יום שני

צילום: דוברות עיריית עכו

לראשונה בעכו מוקם מרכז חדשנות TechPoint במתחם עזריאלי

במרכז החדשנות TechPoint הנבנה לראשונה במתחם עזריאלי בעכו נערך אמש (ד')  טקס חשיפת שלט והנחת אבן פינה. בטקס לקחו חלק מייסד ומנכ"ל תנועת אור רוני פלמר, איש העסקים ויו"ר TechPoint יוסי תנורי, רפאל בולניק מנכ"ל מתחם עזריאלי, ראש העיר עכו שמעון לנקרי ומנכ"ל העירייה, יניב אשור.

המרכז עתיד למשוך אל העיר יותר מ- 60 חברות חדשות בתחומי הטכנולוגיה, ולהאיץ יוזמות והשקעות. מרכז TechPoint מציע סביבת עבודה מתקדמת, נגישה ונוחה, חיבור מהיר לקרנות הון סיכון ומשקיעים פרטיים, לצד הקלה במיסוי וגישה למענקי פיתוח הניתנים לעסקים הפועלים מעכו.

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי: "מרכז החדשנות הוא אבן דרך בצמיחה הכלכלית של העיר. אני קורא ליזמים ומשקיעים נוספים להגיע לעכו, וליהנות מהתנופה, והתמיכה שלנו. עכו ממשיכה לגדול ולהתפתח ויוזמות כאלו המוסיפות מקומות עבודה איכותיים, מצעידות אותה קדימה בצורה משמעותית. אני מודה לתנועת אור על היוזמה, ולמשקיע יוסי תנורי ולקבוצת עזריאלי שמרחיקים ראות".

מייסד ומנכ"ל תנועת אור, רוני פלמר: "עכו מוכיחה שוב שבשילוב ידיים אפשר להזניק קדימה את העיר ולהפוך אותה לעיר שווה, ואטרקטיבית ליזמים, לעסקים ובעיקר לתושביה.

תנועת אור גאה לקחת חלק ביוזמה להקמת מרכז החדשנות TechPoint בעכו. הקמתו היא צעד חשוב בקידום חזון ישראל 2048 שרואה בהשקעה בגליל ובנגב הזדמנות לצמיחה עבור המדינה כולה, והפיכת ישראל למקום שהכי טוב לחיות בו. מרכז החדשנות הוא עוגן לעידוד צמיחה כלכלית, חלק מקלאסטר המותאם לעיר עכו שלחוף הים, בירת הגליל המערבי. בהנחת אבן הפינה היום אנחנו פותחים את הדלת לעוד השקעות, יזמויות וחברות שיביאו תעסוקה איכותית לעיר".

יוסי תנורי, יו"ר TechPoint: "לקבוצה שלנו יש קשרים עם קרנות בינלאומיות בארה"ב ובקנדה, קרנות הפנסיה המוסדיים במדינות הללו. אין להרבה גופים במדינת ישראל נגישות לקרנות הללו. אני מתחייב שכל כמה חודשים יהיה פה "רוד שואו" של קרנות הענק העולמיות שיגיעו למתחם הזה. מתחננים להביא את הקרנות הללו להרצליה, אני מתחייב שהן יגיעו לכאן. אביא כל אחד מאורחי לכאן.

הרעיון להקים מתחם חדשנות בעכו נולד קודם כל מהצורך שלנו לאתר יזמים ורעיונות בשלבי פיתוח שונים שבהם נשקיע ביחד עם קבוצת המשקיעים מהארץ ומחו"ל שאני עובד איתם. אזור הצפון שופע יזמים בוגרים בתחומים שונים. TechPoint תהפוך להיות הבית העסקי שלהם ואנחנו נוכל לעבוד איתם באופן צמוד ולהשקיע בהם על מנת לעזור להם לממש את תוכניות הפיתוח שלהם. העובדה שנעזור לפתח פעילויות כלכליות בהיקפים כאלו דווקא בצפון הארץ, בעכו, היא ערך מוסף אדיר לכל הצדדים הן משום היתרונות המשמעותיים שיש למיקום הספציפי של TechPoint בעזריאלי עכו להציע והן משום החשיבות הגדלה שאנחנו כמשקיעים רואים, ביחד עם תנועת אור, בפיתוח הגליל".

מנכ"ל עזריאלי עכו, רפאל בולניק:  "אני מברך על שיתוף הפעולה בין היזמים, לבין קבוצת עזריאלי ותנועת אור. הקמת המתחם משלים את פזל התמהיל הייחודי לקומות המשרדים החדשות, אני בטוח שהקמת המתחם יביא ערך רב לעיר ולקניון עזריאלי עכו".

צילום: דוברות עיריית עכו
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות