23.01.2022

יום ראשון

ראש העיר משה קונינסקי במפגש עם הדיירים (צילום: דוברות עיריית כרמיאל)

לראשונה בישראל: עיריית כרמיאל תפעל לחיזוק מבני מגורים יחד עם חב' עמיגור והדיירים ישתתפו בהחזר יחסי שיתפרס ל-5 שנים

עיריית כרמיאל סיימה בשנה החולפת מיפוי של בניינים שנבנו לפני שנת 1980, כאשר בניינים אלה יעברו בהדרגה וככל שידרש בדיקות ע"י מהנדסי קונסטרוקציות לפי תכנית עבודה יזומה.

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי הציג את יוזמתו הייחודית במפגש הסברה שקיים עם הדיירים במבני מגורים ברחוב משעול דולב בעיר, לאחר שקיבלו הודעה רשמית ממינהל ההנדסה בעירייה כי עליהם לדאוג לחיזוק תוך 90 יום לנוכח סדקים שנתגלו במבנים.

בניין המגורים כולל 24 דירות, כאשר 8 מתוכן הן דירות עמיגור.

במפגש עם הדיירים, השתתפו גם מהנדס העיר איל רותם וצוות מהנדסים נוסף,
ראש המנהל לשירותים חברתיים וקהילתיים בעירייה יעל סמלוי , עובדים קהילתיים ונציגי עמיגור.

ראש העיר ציין בפניהם כי צוות מינהל ההנדסה בעירייה מטפל בנושא באופן המקצועי ביותר יחד עם מהנדס המתמחה בנושא חיזוק מבנים שהמליץ על שיקום חלקים של המבנה.

בנוסף, הדגיש בפניהם כי הוא מגלה רגישות רבה לנושא ובתיאום עם הגורמים הרלוונטיים לרבות במינהל לשירותים קהילתיים ועם נציגות הדיירים נבחנות מספר אופציות. אך העירייה מחוייבת לפעול בתוקף סמכותה ואחריותה.

בישיבה הוצע כאמור לדיירים, ביוזמה שלא קיימת במדינת ישראל, כי העירייה תפעל לחיזוק המבנה יחד עם חברת עמיגור והדיירים ישתתפו בהחזר יחסי שיתפרס למשך 5 שנים ויעמוד בעלות חודשית של כ- 100-150 שקלים בלבד.(במבנים של רחוב משעול דולב).

משה קונינסקי: "הבדיקה שנעשתה ע"י מהנדס הקונסטרוקציה שנשלח ומומן ע"י עיריית כרמיאל הייתה יסודית ומקיפה והמלצותיה בהתאם. אנו נפעל בתוקף סמכותנו ואחריותנו ככל שידרש לביצוע העבודות ולמימון ביניים של העבודות ונדאג להחזר יחסי צנוע של התושבים. במידה ועיריית כרמיאל תצליח לגייס משאבים נוספים מהמדינה או ממקורות אחרים, תפחת כמובן ההשתתפות של התושבים".

ראש העיר מדגיש עוד, "עיריית כרמיאל כמדיניות תמשיך לבדוק כל התראה על מבנה מסוכן ותדאג לשלומם של התושבים ובשיתוף איתם".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות