21.05.2022

שבת

צילום: אבראהים עאסי

לראשונה בישראל, בוצע אתמול במרכז הרפואי בני ציון שימוש בטכנולוגיה פורצת דרך- משאבה חדשה שעוזרת ללב בזמן צנתור

לראשונה בישראל בוצע אתמול (יום א') במרכז הרפואי בני ציון בחיפה צנתור מורכב של פתיחה של עורק חסום בחולה עם תפקוד לב ירוד ביותר בתמיכת משאיבה פולסטילית IVAC 2L.

השימוש בתומך IVAC 2L – משאבה השואבת בצורה פולסטלית דם מתוך הלב לאבי העורקים והמספקת בכך תמיכה הימודינאמית בזמן הצנתור המורכב ושומרת על החולה במצב יציב, נעשה לראשונה בישראל במרכז הרפואי בני ציון בחיפה במהלך צנתור מורכב בחולה בת 69 תושבת חיפה הסובלת מתפקוד ירוד ביותר של חדר שמאל בעקבות היצרות העורק השמאלי. המשאבה הוחדרה לגוף דרך עורקי הרגליים, ומשם לתוך הלב. מהמרכז הרפואי בני ציון נמסר כי, המטופלת נותרה יציבה לאורך כל הפעולה ולאחריה ותשוחרר מחר לביתה.

צילום: אבראהים עאסי

את הצנתור המורכב ביצע צוות הצנתורים של המחלקה הקרדיולוגית במרכז הרפואי בני ציון בהובלתו של מנהל יחידת הצנתורים ד"ר שולי הית'אם בסיוע.של ד"ר חסן אמין. בצנתור נכח נציג חברת PulseCath ההולנדית, יצרנית התומך.

ד"ר שולי הית'אם : "הצנתור המורכב נמשך כשעתיים ורבע ובמהלכו החולה הייתה במצב יציב למרות מורכבות הטיפול ותפקוד הלב הירוד וזאת בזכות התמיכה שקיבלה ממכשיר ה – IVAC 2L. בסוף הפעולה המכשיר הוצא ובוצעה סגירה של חור הכניסה בעורקי הרגליים בהצלחה"..

לדבריו של ד"ר הית'אם: "עד היום, השתמשנו במשאבות שעובדות בצורה ממושכת בשונה ממשאבת IVAC 2L שעובדת בצורה פולסטילית בסנכרון עם קצב הלב"..

מנהלת המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי בני ציון ד"ר עידית דוברצקי מרי: "הפעולה עברה בהצלחה והמטופלת נותרה יציבה לאורך כל הפעולה ולאחריה ותשוחרר מחר לביתה."

צילום: אבראהים עאסי
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות