21.09.2021

יום שלישי

צילום: דוברות עיריית חיפה

לקראת שנת השמיטה – נטיעות ושתילות ברחבי חיפה

עובדי מחלקת גנים ונוף של עיריית חיפה נערכים לשנת השמיטה בתכנית נטיעות ושתילות רחבת היקף

שנת תשפ"ב הבאה עלינו לטובה, תחל ב-7 לספטמבר 2021 ותסתיים בספטמבר 2022 תהיה שנת שמיטה, שבה על פי ההלכה קיימות מגבלות בכל הנוגע לעבודת האדמה.

צילום: דוברות עיריית חיפה


מאחר ובמהלך שנת שמיטה, החלה אחת לשבע שנים, אסורות פעולות זריעה, שתילה ונטיעה נערכו בעיריית חיפה מבעוד מועד והחלו לאחרונה ביישום נטיעת עשרות עצים במדרכות וכן בשתילת מגוון צמחים ופרחים רב עונתיים בעשרות כיכרות, מפרדות בין כבישים וגנים ציבוריים במרחבי העיר.

בנוסף לכך, יישתלו בשבועות הקרובים צמחים מטפסים מסוג ויסטריה סינית ובוגנוויליה על מתקנים מיוחדים במספר כיכרות, ובמקביל גם בסמוך ל-60 פרגולות בגנים השונים – עם גדילתם ישתפלו הצמחים ויכסו את גגות הפרגולות והמתקנים.

אמיל דיאב, מנהל המחלקה לגנים ונוף בעיריית חיפה: ״מחלקת הגנים עושה מאמצים גדולים ועובדת בשיא המרץ על מנת להספיק לשקם את תשתיות ההשקייה ולבצע את תוכניות השתילות לפני תחילתה של  שנת השמיטה״

גולן גבעון, ראש אגף שפ"ע בעיריית חיפה: "על מנת לכבד את שנת השמיטה ובמקביל לחזון של ראש העיר להצללת המרחב הציבורי יצאה מחלקת גנים בחודשיים האחרונים למבצע נטיעות ושתילות נרחב לרווחת תושבי העיר".

צילום: דוברות עיריית חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות