02.07.2022

שבת

קרדיט צילום ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

לקראת פתיחת המחזור הרביעי של תוכנית ה"אינוונטק" לתמיכה בחברות סטארט אפ: סך גיוסי ההון של החברות במהלך השנה וחצי האחרונות 165 מיליון ש"ח

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם: "הצלחת תוכנית "האינוונטק" היא תוצר של עבודה אינטנסיבית, מדוייקת ואיכותית מצד כלל הגורמים המעורבים בה, תוך השקעה כספית חסרת תקדים מצד עיריית חיפה, ששמה לה למטרה לפתח את תחומי התעשיות עתירות הידע, כעוגן כלכלי חשוב וכמקור תעסוקה ופרנסה איכותיים לאלפי תושבי העיר"

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם השתתפה אתמול (שני, 13.6) באירוע השקת מחזור הרביעי של תכנית אינוונטק התומכת ומקדמת סטארטאפים בעיר חיפה, ובירכה את צוות התוכנית וה"הייסנטר", היזמים ועובדי החברות על פעילותם ותרומתם ליצירת אקוסיסטם יזמי טכנולוגי וחדשני בחיפה.

קרדיט צילום ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

תכנית אינוונטק (IN-VENTech) הפועלת בחברת הייסנטר, בתמיכה ומימון של עיריית חיפה והחברה הכלכלית לחיפה במטרה לקדם סטארטאפים טכנולגיים בעיר התחתית, חיפה. התכנית כוללת איתור שותפים ולקוחות בארץ ובעולם, ליווי וייעוץ בבניית מודל השקעה, חיבור למשקיעים, בקרה והכשרה ניהולית פיננסית, גיבוש וחיזוק צוות היועצים ותמיכה במערך השיווקי של החברה.

התכנית פועלת מסוף שנת 2020, וכיום פועלות במסגרתה 46 חברות סטארטאפ בתחומים שונים. חברות אלו מעסיקות בחיפה כ-420 עובדים, וסך גיוסי ההון שלהן במהלך השנה וחצי האחרונות מסתכם בכ-165 מיליון ש"ח.

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, בירכה את עובדי הסטארטאפים ואת צוות התכנית ואמרה, כי: "המשך הצלחת התוכנית תהווה מנוע לצמיחתן של חברות סטארט-אפים רבות נוספות, שיקבעו אף הן את מושבן בחיפה, המהווה קרקע פורייה מושלמת לקידום פעילות חברות הזנק טכנולוגיות ומרכז אידיאלי לקידום יזמות טכנולוגית".

תכנית "אינוונטק" פועלת במסגרת חברת הייסנטר (HiCenter), המרכז ליזמות עסקית טכנולוגית, שהוקם ברובע החדשנות בעיר התחתית, חיפה, בתמיכת עיריית חיפה. החזון של הייסנטר הינו לתת מענה מקיף לעידוד התפתחות היזמות הטכנולוגית בעיר חיפה.

"הייסנטר" מעניקה לחברות סטארט אפ ויזמים סיוע עסקי, סיוע בגיוס כספים ואף תמריצים ישירים באמצעות תכנית אינוונטק, ומפעילה תכניות נוספות ביניהן תכנית HiFund המיועדת לגיוס השקעות לחברות טכנולוגיות בעיר חיפה והמרכז הלאומי לכלכלה כחולה שתקדם את האקוסיסטם יזמי טכנולוגי בעולם הים, הספנות, חקלאות ימית וקיימות.

ליאור חנוכה, מנכ"ל HiCenter, אמר באירוע: "אנו גאים בהישגים של תכנית אינוונטק בשנה וחצי בהן היא פועלת. בימים אלו אנו מברכים על כניסתן של – 15 חברות חדשות המצטרפות ל 31 החברות הפעילות בתוכנית , שמקדמות ומעצימות את האקוסיסטם החדשני-טכנולוגי בחיפה. אני רוצה לנצל הזדמנות זו להודות לראש העירייה, עינת קליש רותם, לסגן ראש העירייה נחשון צוק ולדירקטוריון החברה על תמיכתם הנחושה בתכנית, לצוות הייסנטר ואינוונטק אשר עוסקים ימים כלילות בקידום החברה ולנמרוד אלמיש, אשר מוביל ומנהל בהצלחה רבה את תוכנית אינוונטק".

קרדיט צילום ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות