24.10.2021

יום ראשון

אילוסטרציה

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה.

הממונה על התקינה קורא לציבור להימנע מלהשתמש בחיבורים מאולתרים לרשת החשמל ובאבזרי חשמל עם בידוד פגום או חיבורים לא הדוקים בין החלקים.

כמו כן, מציין הממונה כי כחלק ממבנה הסוכה וייעודהקיימים סיכונים הכוללים את מבנה הסוכה, העשוי בדרך כלל מחומרים דליקים, אשר יחד עם חשיפה לחדירת מים, מחייבים את המשתמשים לפעול בזהירות יתרה בבחירה ובהתקנת אביזרי החשמל בתוך הסוכה, בדגש על שרשראות לתאורה ולקישוט הסוכה. זאת בכדי למנוע היווצרות קצר חשמלי, התחשמלות או שריפה בסוכה.

עוד מציין הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, כי במהלך חג הסוכות ניכר שימוש מוגבר במאווררים במיוחד בחלל הסוכה. לדבריו, "סקרנות טבעית של ילדים קטנים גורמת להם "לחקור" את המאוורר ולנסות להגיע לחלקים המסתובבים בו. חדירת אצבעות דרך הרשת, שאמורה למנוע מגע עם הלהבים המסתובבים של המאוורר, עלולה לגרום לפציעות קשות ואף לקטיעת אצבעות".

בעקבות דיווחים על ילדים שהכניסו אצבעות לרשת המגן ונפגעו מלהב המאוורר המסתובב, הממונה על התקינה וצוות מינהל התקינה במשרד הכלכלה, יוצאים בקריאת אזהרה לציבור ההורים: "מנעו גישה של ילדים למאווררים ככלל, ולחלקים המסתובבים בהם בפרטהעדיפו מאוורים בעלי רשת הגנה צפופה שאינה מאפשרת לילדים או תינוקות להכניס אצבעות ולגעת בלהבי המאוורר". לדברי הממונה על התקינה, המוצר חייב לעמוד בהוראות התקן הרשמי ת"י 900 חלק 2.80 "בטיחות מכשירי חשמל ביתיים ומכשירים דומים: דרישות מיוחדות למאווררים", לרבות בדרישות שמהותן למנוע סכנות מכניות ובהוראות שימוש ואזהרה.

יודגש כי ברכישת אבזרי חשמל  ומכשירים חשמליים יש לוודא  שכל מוצר מסומן  בסימון ברור ובר- קיימה  בפרטים הבאים, כנדרש בתקן: דגם המוצר או מספרו קטלוגי; ההספק המקסימלי בוואט; שם וכתובתו של היצרן או הספק המורשה או שמו המסחרי, ארץ יצור; שם היבואן וכתובתו או שמו המסחרי ,ארץ יצור (למוצרים מיובאים).

כל  הסימונים הנ"ל על גבי המוצר חייבים להיות בשפה העברית, ברורים לקריאה ועמידים בפני שפשוף או מחיקה.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מיון כרמל ערוך ומוכן לכל תרחיש

תוך מורכבות התנהלות בזמן קורונה תרגל מיון כרמל אירוע רב נפגעים גדול. בתרגיל בחנו אנשי פיקוד העורף והאגף לשעת חירום במשרד הבריאות את צוותי מיון

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות