20.05.2022

יום שישי

צילום: דוברות עיריית ביאליק

לציון יום השואה הבינלאומי קיימה עיריית קריית ביאליק מפגש "זיכרון בסלון" עם העיר התאומה שטיגליץ- צלנדורף  ובית הספר מהיידלברג בגרמניה

היום כל העולם מציין את יום השואה הבינלאומי, התאריך שבו שוחרר ב – 1945 מחנה ההשמדה אושוויץ מידי הנאצים. גם השנה בדומה לשנה הקודמת קיימה עיריית קריית ביאליק מפגש בינלאומי מקוון עם העיר התאומה שטיגליץ- צלנדורף ובית הספר מהיידלברג בגרמניה לציון ולזכר הנספים בשואה.

במפגש זום מקוון לקחו חלק בני הנוער מאורט קריית ביאליק, משטיגליץ צלנדדורף ומהיידלברג בגרמניה.

לקריית ביאליק היסטוריה ארוכה של שיתופי הפעולה עם הערים בגרמניה. קריית ביאליק הייתה העיר הראשונה בארץ שכרתה ברית ערים תאומות עם העיר בגרמניה, בתקופה שהנושא עוד היה שנוי במחלוקת. עם בית הספר בהיידלברג מקיימת עיריית קריית ביאליק קשר הדוק של חילופי משלחות נוער במשך 14 שנים האחרונות.

במפגש המרגש עם אשת עדות, מרים הראל, ניצולת שואה בת 97,  סיפרה מרים את סיפור חייה וענתה על שאלות בני הנוער. עדותה תורגמה לגרמנית על ידי חנה ורטהיים, רעייתו של ראש העיר לשעבר. סגנית ראש העיר של ברלין שטיגליץ , ריכטר קוטובסקי, בירכה את הנוכחים וציינה את חשיבות מפגשי בני הנוער ולימוד השואה במיוחד בתקופה בה אנטישמיות באירופה מרימה את הראש. המשנה לראש העיר קריית ביאליק,  ד"ר רויטל שורץ סבירסקי, ציינה כי יש לדאוג לתעד את העדויות של ניצולי השואה ההולכים ומתמעטים בכדי שרצח עם לא יחזור לעולם.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, שיזם את המפגשים והשתתף בהם ציין: "לפני 82 שנה איש לא היה מעלה על דעתו שמפגש מהסוג הזה יכול להתקיים, שנערות ונערים מגרמניה וישראל ידברו באופן פתוח על עתיד האנושות, האנטישמיות, סבלנות וסובלנות. כולי תקווה ואמונה שהדור הצעיר יבנה חברה טובה יותר, חברה שמכילה ורואה את כולם שווה בן שווים".

צילום: דוברות עיריית ביאליק
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות