18.05.2022

יום רביעי

צילום: מוקי שוורץ

למען בטיחות מבני הצופים: החניכים מקרית טבעון זכו בפרס ה-Innovation Community Award

ההמצאה החדשנית של הרכז הצעיר עיטם לייטר ורוני זיו, ראשג"דית בשבט אלון בהנהגת צפון, ותלמידים בכיתה יא' בתיכון אורט בקריית טבעון – זיכתה אותם בפרס הנחשב מטעם מוזיאון המדע ובפרס כספי

תנועת הצופים מגדלת את דור העתיד של המנהיגים והיזמים במדינת ישראל, וכעת יש לכך הוכחה נוספת. כשנתבקשו הרכז הצעיר עיטם לייטר ורוני זיו, ראשג"דית בשבט אלון בהנהגת צפון, ותלמידים בכיתה יא' בתיכון אורט בקריית טבעון – לחשוב על רעיון לפרויקט הגמר שלו כחלק ממגמת מדעי הטכנולוגיה, הם מיד חשבו על פעילות הצופים אליה הם משתייכים.

לבסוף, הפרויקט שלהם הסתיים בעקבות ההמצאה החדשנית, עליה עבדו השניים במשך שנה וחצי אינטנסיביות, קיבלו השניים את פרס ה-Innovation Community Award מטעם מוזיאון המדע, בנוסף לזכייה על סך 500 דולר.

במסגרת פעילות הקיץ של תנועת הצופים, בונים החניכים מבנים באמצעות סנדות המגיעות לגובה של כ-6 מטרים ואורך של כ-9 מטרים, אשר מקבלות טרם בנייתן אישור ממהנדס קונסטרוקציה מקצועי. בעקבות פעילות זו עלה במוחם של לייטר וזיו רעיון למערכת חיישנים יחידה מסוגה, אשר תעניק עבור המדריכים והחניכים את האינדיקציה המדויקת ביותר לבטיחות המבנים. 

ההמצאה של לייטר וזיו מורכבת מארבעה חיישנים: חיישן התארכות הבודק האם פאות המבנה מקבילות זו לזו, חיישן ג'ירו הבודק את זוויות המבנה ביחס לקרקע, חיישן טמפרטורה אשר בודק את עומס החום בחוץ וחיישן המובנה עם מערכת GPS המשדר ישירות לאפליקציה את מיקום המבנה עצמו בשטח, ובכך יוצר למדריכים מפה של כל המחנה. כל אלו יכולים לשפר את המקצועיות בבניית המבנים ובקרב תנועת הצופים מדובר כמובן בגאווה גדולה.

צילום: מוקי שוורץ
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות