23.06.2021

יום רביעי

קרדיט: HaifaMuseums

למעלה מ-1,000 נרשמים מרחבי העולם השתתפו באירוע הדיגיטלי "מתחברים דרך האומנות"


למעלה מ-1,000 נרשמים מרחבי העולם השתתפו באירוע הדיגיטלי "מתחברים דרך האומנות", בו הושקו תערוכות אמנות חדשות בחיפה ובסן-פרנסיסקו

במהלך האירוע בירכה ראש עיריית חיפה את ראש עיריית סן פרנסיסקו ואמרה כי: "אירוע השקת התערוכות מבטא בצורה נפלאה את קשרי הידידות העמוקים בין שתי הערים שלנו – כערים אחיות. המוזיאונים המרתקים של העיר חיפה הם דרך נפלאה לבטא את עושרה התרבותי והחברתי הרב והתערוכות החדשות, אותן אנו משיקות היום, הן דוגמה נפלאה לכך".

באירוע הוצגו סיורים מודרכים לתערוכות החדשות שהושקו בו –התערוכה "מרחבים במשבר" העוסקת בתקופת משבר הקורונה ומוצגת ב"מוזיאון חיפה לאמנות" והתערוכה "מה יגידו השכנים?" המציגה את תולדות קהילת הלהט"ב בחיפה ומוצגת ב"מוזיאון העיר חיפה" והתערוכה "לוי שטראוס", המתארת את ההיסטוריה של הסגנון האמריקאי, ומוצגת ב"מוזיאון היהודי העכשווי" בסן-פרנסיסקו.

בהמשך, כלל האירוע פאנל דוברים, שעסק במשבר הקורונה ובהשפעותיו על עולם התרבות. 
בסיום האירוע, אשר זכה להתעניינות רבה ולתגובות נלהבות, הביעו שתי ראשי הערים רצון וכוונה להמשיך ולקיים אירועים דומים בעתיד. 


ראש עיריית סן פרנסיסקו בירכה אף היא את ראש עיריית חיפה ואמרה: "השנה אנו מציינים 47 שנה לשותפות בין הערים התאומות סן פרנסיסקו וחיפה. שותפות זו נבנתה על ערכים משותפים של גאווה אזרחית והיום אנו מחזקים את הקשרים בינינו. בימים קשים אלו החברות והאחווה בינינו נותנת תקווה".


מנכ"ל מוזיאוני חיפה, יותם יקיר אמר באירוע כי: "זו הייתה הזדמנות נדירה למוזיאוני חיפה לחשיפה בינלאומית עם יותר מ 900 נרשמים לאירוע מכל רחבי תבל. תודה לעירית חיפה על היוזמה ולברית הערים התאומות חיפה – סן פרנסיסקו ולקונסוליה הישראלית בחוף המערבי על ההתארגנות הטרנס אטלנטית המופתית לאירוע מורכב בכל היבט. מוזיאונים בכל העולם חוו שנה בלתי אפשרית שאיש לא יכול היה לצפות. מוזיאוני חיפה סגורים עדיין, ועל כן אנחנו נערכים לתגבר את הפעילות שלנו באינטרנט ושואפים לסוגים שונים של "מוזיאון דיגיטלי"".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות