30.11.2021

יום שלישי

"לילדים בלי תמיכת כספית של המשפחה קשה להצליח" ארשנסקי בחלוק הלבן

ספורט לעשירים בלבד

ג'ודאי העבר טומי ארשנסקי: "רק לילדים מהורים מבוססים כלכלית יש סיכוי להצליח בענף הזה, עלינו לשנות את זה"

מועדון הג'ודו בקרית חיים מנוהל ע"י טומי ארשנסקי{30} לשעבר ג'ודוקא אולימפי שהשתתף באולימפיאדת לונדון 2012 וזוכה מדליית הארד באליפות אירופה ב2013 במשקל של עד 60 ק"ג

בדרך כלל כשילדים רוצים ללכת ללמוד ג'ודו או קראטה שולחים אותם לחוגים עירוניים או בית ספריים.

בקריות קיים מועדון ג'ודו מקצועי שמנוהל ומאומן ע"י הספורטאי האולימפי תושב הקריות טומי ארשנסקי שבעברו נחשב לאחד מהג'ודאים המבטיחים בארץ.

ביקרתי במועדון הג'ודו שלו ברחוב דגניה בקרית חיים והתרשמתי מצורת ההתייחסות לילדים הלומדים אצלו ומדרך האימון שלו.

במהלך האימון טומי מלמד את הילדים תרגילים ועמידה נכונה ומדגים בצורה חיה וישירה ולא מפסיק עד שכולם מבינים כיצד צריך להיראות התרגיל.

בשנים האחרונות ביחד עם ההישגים של הג'ודאים במשחקים האולימפיים נחשפים עוד ועוד ילדים לענף הג'ודו ורוצים להיות כמו הספורטאים האולימפיים אותם רואים בטלוויזיה ונרשמים לחוגים ומועדוני ג'ודו

בניגוד לחוגים קיימים בבתי הספר הנמשכים על פני זמן קצוב דרך כלל של 45-60 דקות במועדון הג'ודו אין ממש זמן קבוע, האימון נערך תוך הרגשתו של המאמן ואם הילדים זקוקים לזמן נוסף האימון יתארך, הכל על מנת שיהיו מוכנים לתחרויות.

יתרון נוסף של המועדון לג'ודו הוא היותו כבעל שיתוף פעולה עם איגוד הג'ודו בישראל, הילדים שנרשמים אליו לוקחים חלק בתחרויות ג'ודו הממומנות ע"י האיגוד, תחרויות אלו כמובן נחשבות לתחרויות בעלות רמה גבוהה יותר מאשר התחרויות המוניציפליות.

הקריות ובכלל אזור חיפה אינו נחשב למקום עם מגוון גדול של חוגי הג'ודו, וספורט זה אינו מפותח כמעט באזור חיפה.

לראיה הספורטאים הגדולים שמזוהים עם הענף בקריות הם יואל רזבוזוב כיום שר התיירות ובעברו ספורטאי אולימפי וכאמור טומי ארשנסקי.

לבית הספר לג'ודו של טומי ארשנסקי עד לפני כמה שנים שיתוף פעולה עם בית ספר אחר באזור שהקים עוד ג'ודאי אולימפי גולן פולק, אך דרכיהם נפרדו לאחר שנכנס לאמן את הנבחרות הצעירות באיגוד הג'ודו.

ארשנסקי עצמו היה במגעים עם ראשי האיגוד במטרה להיכנס גם כן לאימון הנבחרות אך בשלב זה המינוי לא יצא לפועל.

בית הספר על כל גילאיו מונה קבוצה של סביבות ה70 ילדים ומתפרש על פני טווח גילאים נרחב.

טומי ארשנסקי

בית הספר לג'ודו בקריות קם עוד כשהייתי ספורטאי פעיל, אבא שלי ניהל אותו לפני שפרשתי והתחלתי לאמן, היה לנו שיתוף פעולה עם גולן פולק אבל הוא הופסק בעקבות הכנסתו לאימון הנבחרות הצעירות". אמר ארשנסקי לכרמליסט

אחת הסוגיות הבעייתיות בספורט היחידני כולל הג'ודו לעומת הספורט הקבוצתי התחרותי הוא עניין התמיכה הכלכלית הלא קיימת, טומי ארשנסקי חווה את זה על בשרו והתייחס לנושא:

"לא קיימת פה תמיכה גדולה מבחינה כלכלית, אני חושב שכרגע רק ילדים שמגיעים מהורים מבוססים יש להם סיכוי גדול יותר להצליח בגלל המימון וההזדמנויות שניתנות להם וזה לא צריך להיות ככה.
יש המון ילדים שמתפספסים בגלל הנושא הזה.

לכן אני מחפש ספונסר לא לילד יחיד או ספורטאי יחיד אלא למועדון שלי, בתקופה קצרה שאני מאמן יש לי 20 אלופי ישראל, שניים מהם כבר השתתפו בתחרויות הכי גדולות לגילאים שלהם- אליפויות אירופה ויש המון פוטנציאל שרק צריך למצוא ספונסרים שיעזרו לילדים האלה ואז השמיים הם הגבול".

לסיכום התייחס ארשנסקי ליתרון של בית ספר לג'ודו פרטי על פני חוגי ג'ודו בבתי הספר: "אצלנו היחס לכל ילד הוא אישי ומקצועי, ראייה לרחוק, תוכנית מורכבת בשביל לגדל את הדור הבא של הג'ודאים בישראל". סיכם ארשנסקי

טומי ארשנסקי במהלך הדגמה של תרגיל

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

סודותיה של מריה(סיפור חקירה)

היה זה בוקר יום ראשון, שהגיע אלי אורי (שם בדוי) שהינו חבר וותיק שלי משכבר הימים. אורי התקשר אלי כבר ביום שישי בסערה וביקש להגיע

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות