20.05.2022

יום שישי

נטע לביא חוגג שער ראשון מאז ששב מהפציעה צילום: אסף פטוקה

לוי ולביא

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

מאור לוי, הכישרון הצעיר, הפגין יכולת מעולה במשחק הגביע מול  הפועל חדרה המצליחה. נטע לביא, בהופעתו השנייה מאז שובו מפציעה, שם חותמת בשער נהדר. האלופה עשתה את שיעורי הבית מהנסיגה המנטלית בשני הכישלונות בליגה, סוף-סוף הבינה שהגעה ראשונה לכדור נותנת מקדמה עצומה. 6000 אוהדים חזרו מנתניה מרוצים וגם זו בשורה טובה

לכאורה, זה היה מוקש.  האלופה התייצבה אחרי שתי הופעות כושלות שעלו לה ב-4 נקודות. שתי תוצאות תיקו מול הפועל ירושלים ומכבי נתניה, תוך גילוי חולשה. הפועל חדרה, המארחת בנתניה אחרי ארבעה ניצחונות רצופים. מוקש? בוודאי.

אבל חיפה, בהרכב שונה, פירקה את המוקש.  0:2, והמפתיע יותר, באיזו קלות היא פירקה.

עליונות בולטת כאילו התמודדו קבוצות מליגות נפרדות. מה השתנה בהשוואה לשני הכישלונות? האינטנסיביות. מנטליות אחרת. כשדיברנו על חוסר הכנה מנטלית בשני המשחקים הקודמים, התכוונו בדיוק לכך. יכולת מנטלית מייצרת הגעה ראשונה לכל כדור, בניגוד לקודם לכן. מול ירושלים ונתניה, שם היה דומה שחיפה מאחרת ברוב התיקולים הפעם התייצבה בדיוק בזמן.

הכי מעניין מה עשו המחליפים, וכאן אנחנו מגיעים למאור לוי. השחקן שכבר הבקיע שני שערים אלגנטיים, הוכיח שכבר יש לו ביטחון. הוא בהחלט מהווה אופציה, אולי אפילו מועדפת, במאבק על ההרכב בקישור. הבישול לדין דוד היה הקצפת, אבל לא רק הבישול. הוא מדויק, חכם,  יכול להיות עוד קלף.

מאור לוי עם בישול גדול לדין דוד צילום: אסף פטוקה

נטע לביא חוזר גדול. אחרי שהיה מעמדתו, בקישור, המסוכן ביותר לשער נתניה, הוא כבש בהופעתו השנייה.

התרגיל מבית היוצר של האלופה, התחיל במסירה לנטע לביא שהפציץ מ-20 מ' את השער השני, וסגר למעשה את המשחק וכנראה הוכרע גם הקרב הכפול חדרה עוד אמורה להופיע להופיע לגומלין בסמי עופר.

האליפות עדיין לא בטוחה, אבל מצד שני הדאבל חי וקיים. הניצחון אמש אמור להחזיר את חיפה לפסים הנכונים נראה אם  גם מול אשדוד, ביום שני, נראה אם זו, אכן,  מכבי חיפה האחרת.

הירוקים חוגגים את הניצחון ומודים לקהל שליווה אותם בסיום המשחק צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות