23.01.2022

יום ראשון

צילום: דוברות מכבי

להביע דרך העדשה: על סיפור אהבה בין דיירת בעלת צרכה מיוחדים וכלבה של עובדת במכבי שירותי בריאות

סיפור אהבה מרגש נרקם בין דיירת בבית קסלר עם צרכים מיוחדים, לבין כלבה של עובדת במכבי שירותי בריאות. אחרי הבדידות שחוותה בשיא הקורונה, היא פועלת להבנת הצרכים של אנשים עם מוגבלויות שונות והציגה לאחרונה תערוכה הנקראת "להביע דרך העדשה" בו היא מציגה את המקום החשוב שהכלב ממלא בחייה ויכולותיו לסייע לאנשים עם מוגבלות הזקוקים ליחס אישי

את המונח 'הכלב ידידו הטוב של האדם' ניתן להבין היטב מסיפורה של מיכל רחמים (47). היא דיירת בבית קסלר בקריית חיים, המאפשר לאנשים עם צרכים מיוחדים לנהל אורח חיים עצמאי. כמתנדבת בעמותת "נגישות ישראל", הגיעה למרכז המכונים של 'מכבי שירותי בריאות' בגראנד קניון בחיפה, בכדי להעביר הרצאה לצוות הרפואי בנושא האתגרים העומדים בפני אנשים עם צרכים מיוחדים. לאחר ההרצאה נוצר קשר בין מיכל לאורית ויליאמס ודורית סטוצקי, עובדות מכבי, שהאחרונה שביקשה להכיר למיכל את הכלב שלה. הקשר בין מיכל והכלב היה חזק ומיוחד ולצד הבדידות מצאה 'אהבה חדשה' שהכניסה אור לחייה. מיכל והכלב היו נפגשים לעיתים קרובות ונרקמה ביניהם חברות אמיתית. לפני זמן מה הלך הכלב לעולמו. לאחרונה החליטה דורית לאמץ כלבה חדשה ומיכל התרגשה להכיר את הכלבה החדשה, העונה לשם ליצ'י, וזו מילאה חלל בעולמה של מיכל לאחר תקופת בדידות.

דורית והכלב צילום: דוברות מכבי

מיכל היא גם צלמת במקצועה שלמדה צילום תרפויטי. את העברת המסר על חשיבותם של בעלי חיים לאנשים עם מוגבלויות היא העבירה בתערוכה תחת השם 'להביע דרך העדשה'. "התערוכה נולדה לזכרם של אחיי האהובים וחברתי הטובה. לקח לי המון זמן לקבל את ההחלטה להנציח על ידי תמונות את היקרים לי מכל. הרגשתי שזה הזמן לגעת בכאב ולתת דוגמא לשאר דיירי הבית כיצד להתמודד עם הכאב" – היא משתפת. בתערוכה היא הרצתה על החלק והמקום החשוב שהכלב ממלא בחייה הלא פשוטים ועל יכולותיו לסייע לאנשים עם מוגבלויות שונות הזקוקים ליחס אישי. "אני פועלת לשנות את הסטיגמה שקיימת אצל אנשים רבים שנובעת לעתים מבורות ולעתים מחשש מהשונה. אני רוצה שאנשים יראו לא רק את המוגבלות או את כיסא הגלגלים, אלא שיראו את האדם היושב בכיסא הגלגלים ואת המגבלה שהוא מתמודד איתה" דורית סטוצקי, העובדת במרכז המכונים של 'מכבי שירותי בריאות' בחיפה, סיכמה: "בין כל עיסוקיי אני לא מוותרת על המפגש עם מיכל. למדתי להבין את הקשר המיוחד בין מיכל לבין ליצ'י הכלבה ואני דואגת בכל כוחי לשמר אותו מתוך הבנה שהוא חשוב לשני הצדדים. יחד אנחנו שואפות לסייע לאנשים נוספים עם מוגבלויות. זאת תחושה של שליחות".

מיכל בתערוכה צילום: דוברות מכבי
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות