23.06.2021

יום רביעי

קרדיט: Nadja Amireh http://www.getnoticed.de/

לא רק ציפי רפאלי – אלו המקרים שבהם מקבלים שחרור מוקדם ממאסר

אסירים השפוטים לעונש מאסר ארוך יותר מ-6 חודשים, לאחר ריצוי 2/3 מתקופת מאסרם זכאים להגיע לדיון בפני וועדת השחרורים ולנסות לשכנע את חברי הוועדה לשחרר אותם בשחרור מוקדם.

בדיון בו תועמד חירותו על הפרק, יעמוד האסיר מול וועדה המורכבת מיו"ר ועדה שהוא שופט ו-2 נציגי ציבור העוסקים בתחומי טיפול או חינוך (למשל עובדים סוציאליים, קרימינולוגים וכו').
בנוסף, יושב בהרכב גם נציג מטעם שירות בתי הסוהר, אך הוא לא בעל זכות הצבעה.

על מנת לשכנע את חברי הוועדה ולזכות בשחרור המוקדם המיוחל, כדאי שהאסיר יגיע מוכן לדיון, מצוייד בתוכנית שיקום מפורטת הכוללת – תכנית טיפולית בהתאם למצבו ולצורך הטיפולי האישי שלו, מציאת מקום תעסוקה שמוכן לקלוט אותו בתקופת השחרור, מפקחים שמוכנים לפקח עליו במידה וייקבע כי הוא צריך לשהות במעצר בית חלקי בתקופת השחרור ועוד.

כדי להגיע מוכן לדיון בוועדה מומלץ לאסיר להתחיל הליך טיפולי כבר בין כותלי בתי הסוהר ולהיפגש בטרם הדיון בוועדה עם נציג מטעם הרשות לשיקום האסיר שיבנה עבורו תכנית שיקום.
בעניין הזה חשוב לציין שלא בכל מקרה הרשות לשיקום האסיר ממליצה על שחרור ולכן במקרים כאלה ניתן להציג תכנית שיקום ממטפל פרטי. התכנית צריכה להיות מקיפה ומטעם גורם טיפולי מוכר ואמין וחשוב לזכור שתמיד יש יתרון לתכנית מטעם הרשות לשיקום האסיר על פני גורמים פרטיים.

בנוסף, לאסירים שיוצאים לחופשות באופן סדיר וללא בעיות משמעת או מידע מודיעיני שלילי, יש סיכוי גבוה יותר להשתחרר.
ככול שהאסיר החל בטיפול בשלב מוקדם יותר במהלך המאסר וצבר תעודות סיום והמלצות של עו"ס הכלא – כך גם הסיכוי לשחרור גבוה יותר.

באופן כללי, לאסירים שזהו מאסר ראשון שלהם גם כן יש סיכוי גבוה יותר להשתחרר מאשר אסירים שזהו אינם מאסרם הראשון ובמיוחד כאשר אותו אסיר כבר השתחרר בשחרור מוקדם בעבר והפר את תנאי השחרור.

אסירים שנפסק להם תשלום קנס או פיצוי במסגרת גזר הדין וטרם שילמו אותו, הדבר יכול לגרום לעיכוב השחרור עד לתשלום מלוא הסכום שהם נדרשים לשלם.

במקרה ובקשת האסיר תתקבל והוא ישוחרר בשעה טובה בשחרור מוקדם, הוא יקבל את הכינוי "אסיר ברישיון", שמשמעותו היא כי מדובר באסיר שרשאי להסתובב באופן חופשי (אלא אם הוחלט על מעצר בית חלקי בשעות הלילה) כל עוד הוא עומד בתנאי השחרור.
אין מדובר בשחרור מלא, אלא בשחרור על תנאי והפרת תנאי השחרור תוביל לדיון מחודש בפני הוועדה והאסיר עשוי למצוא את עצמו מוחזר לכלא.

אסיר ברישיון שביצע עבירה פלילית בתקופת שחרורו על תנאי, יוחזר לכלא לריצוי מלוא התקופה שנשארה לו.
רק במקרים מיוחדים יכולה וועדת השחרורים לקצר את התקופה שבה הוא יוחזר למאסר למחצית מהתקופה שנשארה.

על מנת להגדיל את הסיכוי להשתחרר בשחרור מוקדם, מומלץ להתחיל לבנות אסטרטגיה שיקומית לאסיר ל"יום שאחרי" עוד הרבה לפני הדיון בוועדה.
אסיר שיגיע לא מוכן לדיון, עלול לבזבז זמן יקר מאחורי סורגים כאשר הוא יכל כבר להשתחרר.

אסירים רשאים להיות מיוצגים בדיונים בפני וועדות השחרורים ומומלץ מאוד לקבל ייצוג משפטי מקצועי עוד לפני שלב הדיון בוועדה.
עורך דין פלילי יוכל למצוא דרכים לשלב את האסיר בשיקום, גם כאשר אין המלצה מצד הרשות לשיקום האסיר או מצד הפרקליטות.
במקרים רבים, אסירים שוחררו על אף היעדר המלצות ובזכות ייצוג משפטי שנתן מענה חלופי לשילוב מוצלח של האסיר בחברה לאחר שחרורו.

בנימה זו, יש לאחל בהצלחה לאסירה ברישיון, ציפי רפאלי ששוחררה לאחר שהציגה בפני הוועדה המלצות חיוביות מגורמים בבית הסוהר, עברה טיפול בין כותלי הכלא ונבנתה עבורה תכנית שיקום מפורטת לתקופת השחרור על תנאי.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
1 תגובה
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
isabella

שמי איזבלה אית'ן, טופס, תל אביב יפו לאחר 12 שנות נישואים, בעלי ואני הסתכסכנו בצורה כזו או אחרת עד שלבסוף עזב אותי ועברנו לקליפורניה כדי להיות עם אישה אחרת. הרגשתי שחיי נגמרו והילדים שלי חשבו שלעולם לא יראו את אבא שלהם יותר. ניסיתי להיות חזק רק לילדים אבל לא הצלחתי לשלוט בכאבים שמייסרים את ליבי, לבי התמלא צער וכאבים כי הייתי ממש מאוהב בבעלי. כל יום ולילה אני חושב עליו ומאחל תמיד שהוא יחזור אליי, הייתי ממש נסער ונזקקתי לעזרה, אז חיפשתי עזרה באינטרנט ונתקלתי באתר שהציע לד"ר אלאבה לעזור לאקס שלי לחזור במהירות . אז הרגשתי שאני צריך לנסות אותו. יצרתי איתו קשר והוא אמר לי מה לעשות ועשיתי את זה ואז הוא עשה לי כישוף אהבה. 48 שעות אחר כך בעלי באמת התקשר אליי ואמר לי שהוא כל כך מתגעגע אליי והילדים, כל כך מדהים !! אז ככה הוא חזר באותו יום, עם המון אהבה ושמחה, והוא התנצל על הטעות שלו והכאב שהוא גרם לי ולילדים. הנישואים שלנו היו חזקים מבעבר, הכל בזכות ד"ר אלאבה. הוא כל כך עוצמתי והחלטתי לשתף את הסיפור שלי באינטרנט שד"ר אלאבה היה מכשף אמיתי ועוצמתי. אני תמיד אתפלל שהוא יחיה הרבה זמן כדי לעזור לילדיו בעת צרה, אם אתה כאן ואתה זקוק ל בחזרה לשעבר או שבעלך עבר לאישה אחרת, אל תבכה יותר, פנה עכשיו לגלגל האיות החזק הזה. הנה דוא"ל יצירת הקשר שלו בכתובת: {[email protected]} או העבר לו WhatsApp דרך איש הקשר שלו למטה +2349039885856 תודה לך ד"ר ALABA.