02.08.2021

יום שני

לאן נעלמו התכשיטים של חנה? (סיפור חקירה)

חנה מ. (שם בדוי) בת 62, היא עורכת דין ידועה מאזור המרכז שלפני מספר שנים יצאה לגמלאות. עסקאות הנדל"ן שהיא הייתה מעורבת בהם, גם בארץ וגם בחו"ל, היקנו לה מעמד של סלב, חוץ מרווחים נאים מאד, שהסתכמו בעשרות מיליוני שקלים וגם רכישות נדל"ן מוצלחות למדי, גם בארץ וגם בחו"ל. היא גרה בבית מפואר באזור השרון המוגן ידי חברת אבטחה שהתקינה בבית עשרות מצלמות אבטחה הפועלות באופן מרושת. היא ממשיכה לעבוד מהבית ולנהל את משרד עורכי הדין המפורסם והמבוקש שלה, בעזרת צוות מזכירות מנוסה ויעיל. 

למרות כל מצלמות האבטחה, באחד הימים התברר לחנה, שאחת הכספות שלה נפרצה, ונגנבו ממנה תכשיטים יקרי ערך, וגם סכום כסף המוערך בכ-100 אלף שח. הפורץ דאג לסגור את הכספת אחרי הפריצה, ולא השאיר סימנים של פריצה. פרט לחנה, אף אחד לא ידע את צירופי הקודים הסודיים של הכספות, פרט לקובץ חסוי ביותר שנמצא במחשב, ושם חנה מחזיקה את כל הקודים הסודיים שלה, במידה והיא תשכח אותם, או שיקרה לה משהו, ולא תהיה ברירה, ויצטרכו לפתוח את הכספות. 

היא הגיעה למשרדי – "משרד אמנון רודס חקירות" יום לאחר שהיא מצאה את הפריצה, עם כל השמות של האנשים שנמצאים אצלה בבית, וביקרו לאחרונה במקום. היא גם מסרה לי את הפרטים של אנשים שיש להם גישה לקבצים של המחשב ויכלו לפרוץ לקבצים השמורים במערכות שלו. 

אחרי שבדקתי את הקבצים במחשבים של כול העובדים, הבנתי שמי מבצע את הפריצות לקבצים הסודיים של חנה, מתוחכם מאד ולא משאיר אחריו עקבות. מכיוון שרציתי לפתור את התעלומה כמה שיותר מהר, ולא רציתי לערב אנשי מקצוע אחרים, בחרתי בשיטת חקירה שונה, יותר אישית. ידעתי שמי שביצע את הפריצה, הוא אדם שנמצא בתוך הבית, סביר להניח אחד שיש לו גישה למחשבים מבלי לעורר חשד. זה השאיר ברשימת החשודים שלי, ארבע נשים וגבר אחד. ארבע מזכירות ועוזרות אישיות, ואיש המחשבים. פניתי לאחת החוקרות הצעירות שבצוות החוקרים שלי, וביחד הכנו תכנית מעקב ופעולה אחרי מי שנראתה לי כחשודה המרכזית למעשה, צעירה בשם עדן, שהתחילה לעבוד אצל חנה, רק לפני חודשיים.  ולמחרת, ביקשת מעינת (שם בדוי), אחת החוקרות שלי שתתחיל את המעקב שלה אחרי עדן. 

לאחר שסיימה את יום העבודה שלה, עדן נכנסה למכונית שלה, ונסעה לאחד הקניונים הנחשבים בהרצליה, ונכנסה לחנות בגדים יוקרתית במקום. עינת החליטה שגם היא תיכנס לחנות, ותעקוב אחרי עדן מקרוב. 

בזמן שהן היו בחנות, עדן מדדה בגדים בשווי של ת אלפי שקלים. באחת הפעמים כשהיא נכנסה לתא המדידות, עינת נכנסה לתא שלידה, והצליחה לקלוט שיחת טלפון שעדן קיבלה. זה היה סוכן נסיעות שרצה לאמת עם עדן תאריך טיסה שהיא הזמינה לשבוע הקרוב. הדבר היה חשוד בעיני עינת, כי זאת הייתה טיסה לארה"ב, המחייבת ויזה מראש. כנראה שעדן תכננה את הנסיעה הזאת הרבה זמן מראש. עינת שלחה לי הודעה וביקשה שאברר עם חנה, האם קיבלה ממנה אישור לצאת לחופשה.  אחרי חמש דקות, שלחתי לה תשובה, שעדן לא דיברה איתה על חופשה, אבל לחנה ידוע שלעדן אישור שהייה בארה"ב, כי היא מחזיקה גם באזרחות אמריקאית. 

דיברתי עם חנה באותו הערב, וקיבלתי אישור ממנה לפרוץ לתיבות הדאר של העובדים בביתה. כנראה שעדן הייתה מאד בטוחה בעצמה, שאף אחד לא יוכל לפרוץ לתיבת הדאר שלה, ובנוסף, היא גם החזיקה התכתבויות של ווטאס-אפ על המחשב.

הרבה מידע מפליל מצאנו באותן התכתבויות. היה לי חבל על עדן, צעירה חכמה ומוכשרת, שהתפתתה להרוויח כסף גדול באמצעים פליליים. מסרתי לחנה את הממצאים שלנו, ושוחחתי איתה מה לעשות. תלונה על הפריצה טרם הוגשה למשטרה, ומטבע הדברים, חנה העדיפה שכל הנושא של האבטחה בביתה לא התפרסם וגם לא מה הכילו הכספות שלה. בסוף מצאנו פתרון שיתאים לכל הצדדים.

למחרת, כשעדן הגיעה לעבודה, חנה זימנה אותה למשרד. גם אני נכחתי במקום, אבל העדפנו לא לחשוף את עינת, כי רציתי לשמור על הזהות שלה חסויה. חנה בחרה בגישה הישירה, וסיפרה לעדן, שהיא יודעת על הפריצה לכספת שלה, ושהיא יודעת גם מי פרץ. בהתחלה עדן ניסתה להיתמם, אבל כשחנה לחצה אותה, וחשפה את ההתכתבויות של עדן עם חברות בארה"ב, שבהן היא סיפרה להן ש"זכתה" בסכום כסף יפה, ושהיא יכולה לבלות חופשה ארוכה בארה"ב, היה ברור לכולם, שהיא לא תוכל להתכחש לזה שהיא פרצה לקבצים הסודיים של חנה, וגם לאחת הכספות שלה.  היא הבינה שעכשיו אחרי שהיא נתפסה, שהיא הסתבכה חזקה ושהיא עלולה גם להיכנס לכלא על פריצה למידע מסווג במחשב וגניבה של תכשיטים וכסף. היא הודתה בכל, וסיפרה בין דמעות, שהיא לא מבינה איך התפתתה לעשות מעשה כל כך טיפשי וחסר אחריות. היא התחננה שחנה תסלח לה ושהיא תחזיר את כל מה שהיא גנבה, גם אם חלק קטן מהכסף שהיא לקחה, היא קצת בזבזה ממנו. 

לחנה הייתה הפתעה קטנה לעדן, כי היא הבינה שזאת הייתה מעידה חד פעמית של בחורה צעירה עם פוטנציאל גבוה. היא הציעה לעדן, שלאחר שהיא תחזיר לה את כל מה שהיא גנבה ממנה, שעדן תשדרג את מערכות המחשב שלה, ובתמורה, חנה לא תדווח על המקרה למשטרה.

היא גם החתימה את עדן על חוזה סודיות, ובו עדן מודה במקרה ושהיא מתחייבת לא לחזור עליו בעתיד.

אמנון רודס-משרד חקירות

טלפונים:048202817 טלפון נייד:0525922245

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מפקד חדש לבסיס חיל הים בחיפה

דובר צה"ל: תת-אלוף טל פוליטיס נכנס לתפקיד מפקד בסיס חיפה של זרוע הים הערב (א'). טקס החילופים התקיים במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט, מפקדים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות