23.05.2022

יום שני

צילום רחפן: גיאודורונס

לאחר שנתיים של היעדרות: אניית תיירים ראשונה נכנסה לנמל חיפה

אוניית תיירים ראשונה נכנסה אתמול לנמל חיפה אחרי יותר משנתיים של היעדרות בשל המגפה.

בשעת בוקר נכנסה לנמל חיפה האוניה המפוארת SILVER WHISPER השייכת למותג היוקרה של קבוצת רויאל קריביאן ועליה כ-350 תיירים. את האוניה בישראל מייצגת כרמל שירותי ספנות. בשבוע שעבר אושרו בממשלה ובכנסת הפרוטוקולים להפלגות תיירים לישראל וממנה, וכמה ימים אחרי, כבר מגיעה הסנונית הראשונה. ביום הראשון של העגינה בחיפה כל התיירים ביצעו בהתאם לנוהל בישראל בדיקת PCR. ביומיים הקרובים תישאר האוניה בחיפה ובמהלכם יצאו התיירים לימי סיורי ברחבי ישראל. במהלך עונת האביב צפויות להגיע עוד עשרות אוניות תיירים כאשר במקביל יתחילו לצאת מנמל חיפה הפלגות למזרח הים התיכון של החברות מנו ספנות, MSC CRUISES וכן של רויאל קריביאן, שלושתן הכריזו השנה על נמל חיפה כנמל הבית ממנו יצאו ההפלגות ובו יסתיימו.

בנמל חיפה מצפים לעונת שיא בתיירות הקרוזים.

אשל ארמוני יו"ר דירקטוריון חברת נמל חיפה: "זהו רגע מרגש לנו כנמל, אבל לא פחות מכך לעשרות אלפי נותני השירות לתיירים. מדריכים, נהגי אוטובוסים, מסעדות וגם בתי מלון. כולם ייהנו מהמאמץ שהשקענו בלהפוך את חיפה לנמל מרכזי לאוניות תיירים בים התיכון. אני מודה לשר התיירות ולאנשי משרד הבריאות שלא חסכו מאמצים כדי להחזיר את אוניות התיירים לחיפה".

זוהר רום מנהל תחום התיירות והקרוזים: "בכדי לאפשר גם לאוניות תיירים גדולות להגיע, הובלנו יחד עם משרדי האוצר והבריאות תקנות מיוחדות המאפשרות לאוניות לבצע את הדיגום של מטושי ה-PCR במהלך ההפלגה, ב-24 השעות שלפני ההגעה לחיפה, ומייד עם קשירת האוניות לשלוח באופן מרוכז את המבחנות למעבדה. כך, אוניה שתגיע לחיפה לקראת חצות, תוכל לשחרר לסיורים את מי שנמצא שלילי בבדיקה בשעות הבוקר המוקדמות. אנו מצפים באביב הקרוב לעשרות אלפי נוסעים ישראלים ותיירים רבה בנמל חיפה ועושים הכל כדי להיות ערוכים עבורם".

צילום רחפן: גיאודורונס
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות