18.05.2022

יום רביעי

לאור המלצת ראש העיר: מועצת עיריית חיפה שינתה את החלטתה בנושא גובהם של היטלי ההשבחה בפרוייקטי התחדשות עירונית בעיר

מועצת עיריית חיפה קיבלה הערב (א') את המלצת ראש העיר ואנשי הדרג המקצועי במינהל ההנדסה, לשינוי גובה היטלי ההשבחה, אשר יוטלו על יזמים בפרוייקטים של התחדשות עירונית ברחבי העיר.

על פי ההחלטה, יוחל היטל בגובה של 25 אחוזים בכל שכונות העיר, למעט בשכונות רכס הכרמל, בהן יעמוד גובה ההיטל על 50 אחוזים.

כמו כן אישרה המועצה בהתאם להמלצת הדרג המקצועי וראש העיר, להחריג שני פרוייקטי עיבוי בהן לא יחול היטל השבחה כלל. האחת בפרוייקט מח"ל שבשכונת קריית חיים מערבית, בה החלה כבר הבנייה, והשנייה בפרוייקט מורדות הכרמל הצרפתי ושכונת שפרינצק, בו צפוי להינתן היתר הבנייה הראשון כבר בימים הקרובים.

כמו כן הוחלט כי מעתה עלות המטלות הציבוריות שיידרשו מהיזם, תקוזזנה מההשבחה.

בכך הפכה מועצת העיר את החלטתה מתחילת החודש, למתן פטור מהיטל השבחה במרבית שכונות העיר, למעט בשכונות רכס הכרמל.

בעקבות ההחלטה הקודמת, אשר היתה עשוייה לפגוע בפיתוח העיר בעשור הקרוב, החליטה ראש העיר לזמן את חברי מועצת העיר ולכנס את המליאה מחדש, במטרה להפוך את ההחלטה, שאכן שונתה כאמור הערב.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הרב הראשי לישראל דוד לאו במוקד זק״א במירון: בשנה שעברה טיפלתם במסירות ב45 מבוגרים וילדים שנהרגו באסון הכבד, מאחל שהשנה לא תהיה לכם עבודה"

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ורב משטרת ישראל הרב רמי ברכיהו, הגיעו לחזק את ידי המתנדבים במוקד זק״א במירון אשר במעלה ההר מירון סמוך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות