21.05.2022

שבת

צילום: דוברות עיריית חיפה

כ 800 עולים, מרביתם מאוקראינה הגיעו לאחרונה לחיפה ומספרם צפוי לגדול במהלך השבועות הקרובים

העולים מתאכסנים בחלקם בחדרי מלון אשר הושכרו עבורם לתקופה קצובה על ידי משרד העלייה והקליטה ובחלקם האחר אצל קרובים וחברים אשר פתחו בפניהם את דירותיהם.

הטיפול בעולים מתבצע ע"י חדר מצב עירוני שהוקם לצורך תיאום הפעילות בין הגורמים השונים המטפלים בעולים החדשים, בהובלת הרשות לקליטת עליה ובסיוע מינהל הרווחה, מינהל החינוך, מינהל התפעול ומינהל קהילה.

לראש חדר המצב מונה מנהל אגף הביטחון העירוני יאיר זילברמן, אשר ציין כי חדר המצב מתכנס בתדירות גבוהה במטרה לתאם בין הגורמים השונים הפועלים במשותף להצלחת הליך הקליטה ולהבטיח מענה יעיל ומהיר לכל צורך העולה מהשטח.

במקביל הקימה העירייה מרכז סיוע הומניטרי המספק מצרכי מזון, מוצרי היגיינה, בגדים, צעצועים אותם תורמים תושבי העיר לטובת העולים החדשים המגיעים לחיפה חסרי כל מאזורי מלחמה.

מהלך השבועות הקרובים צפויים להגיע לחיפה עולים רבים נוספים ועל כן מבקשת העירייה להרחיב את מערך הסיוע והטיפול בהם על מנת להבטיח את כל צרכיהם.

לטובת מערך הטיפול והסיוע לעולים ולפליטים בחיפה דרושים מתנדבים:

• לסידור ארגון וקיטלוג מתחם חלוקת הציוד.

• דוברי רוסית ואוקראינית לביצוע שיחות עדכון, בירור ואיתור בעיות וצרכים.

• בעלי דירות המעוניינים להשכיר את דירותיהם לתקופת שכירות קצרה.

המעוניינים להתנדב או להציע דירות לשכירות קצרת מועד מתבקשים לפנות למוקד העירוני 106 אשר יעביר את פנייתם לגורמי המקצוע בעירייה וברשות לקליטת עליה.

צילום: דוברות עיריית חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות