27.07.2021

יום שלישי

באדיבות דוברות עיריית נשר

כ- 80 מיליון ש״ח לבניית תיכון חדש בעיר נשר

משרד החינוך אישר את פסילתו של מבנה ״תיכון מקיף נשר״ שבמקומו יוקם בית ספר תיכון בעל תכנון עתידי וחדשני של מרחבי למידה בהשקעה גבוהה במיוחד כ- 80 מיליוני שקלים

בשנים האחרונות, עוברת מערכת החינוך בעיר נשר רפורמה, אשר מטרתה לשפר את איכות הלמידה של תלמידי העיר. הרפורמה מתבצעת בראש ובראשונה בתחום הלימודי והערכי. המודל הלוגי, הוא מודל אשר מקיים רצף למידה 12 שנתי ומאפשר הקניית מיומנויות למידה עצמית מעולות- בדיוק כמו שנדרש בעולם התעסוקה בימינו.
אך לא רק פדגוגיה משפיעה על הישגים בלימודים. זו הסיבה שבשנים האחרונות עובדים, בעיריית נשר ללא לאות על שדרוג תשתית הלימוד הפיזית בכלל בתי הספר בעיר.

כחלק מהתוכנית התבצעו סיורי שטח עם בכירים במשרד החינוך, אשר אישרו בקשה היסטורית לקבל אישור על פסילת מבנה התיכון הקיים כיום ולצאת לתכנון ובנייה של בית ספר תיכון חדש בהשקעה של כ- 80 מיליון ש״ח.

רועי לוי, ראש העיר אמר ״החינוך בנשר היה מאז ומתמיד נושא בעל חשיבות עליונה. מאז כניסתי לתפקיד אנו עומלים על שיפור מערכת החינוך כדי שתמשיך להיות מהמובילות בישראל. פסילת בית הספר הנוכחי ואישור בנייה של בית ספר חדיש בעלות של כ-80 מיליוני שקלים הינה הישג ענק. בית הספר החדש יכלול 10,000 מטרים בנויים, אולם ספורט גדול, מעבדות, מגרשי ספורט ומתקני חינוך מתקדמים מותאמים ללמידה במאה ה-21.

העיר נשר ממוקמת בראש טבלת השקעה בחינוך פר תלמיד עם השקעה של 9,700 ש״ח בשנה (הממוצע הארצי הינו 4,200). פסילת בית הספר התיכון ותכנון ובניה של בית הספר החדיש היא לא עבודת השדרוג היחידה שחלה השנה בעיר. לאחרונה סיימו את שיפוץ בית הספר גבעון בעיר בהשקעה של 4 מיליון ש״ח, החלו עבודות לשיפוץ בית הספר גלילות בעלות של כ-5 מיליון ש״ח, בימים אלו מקימים אולם ספורט חדש בבית הספר רבין בנוסף לשני גני ילדים חדשניים ברחוב התמר בעיר.

מנהל מחוז חיפה, ד"ר סער הראל: השבוע התבשר ראש העיר, מר רועי לוי, על ידי משרד החינוך, כי במסגרת התכנית הלאומית לשדרוג מבנים בפני רעידות אדמה, הוחלט לאשר בניית מקיף חדש בנשר בתום הבינוי מבנה התיכון הקיים יהרס. זאת לאחר סיורים שקיימנו בשטח ולאחר שהמבנה נבדק בהיבט הנדסי של עמידות מבנית לרעידות אדמה.

בדוח נמצא כי המבנה מחייב שדרוג ,זאת בשל העובדה כי אין כדאיות כלכלית בשדרוג התיכון ,לפיכך, אישרנו פסילת מבנה בית הספר. אני מאחל בהצלחה במהלך וסמוך ובטוח כי בעיר נשר יבנה תיכון מותאם המאה ה-21 ויתכן חינוך איכותי ומיטבי לבוגרי מערכת החינוך בנשר."

באדיבות דוברות עיריית נשר
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

"לילה לבן" באתרי התיירות בעמק יזרעאל

מגוון פעילויות לאור ירח מלא ברחבי העמק ב23-24/8/21 המועצה האזורית עמק יזרעאל היא אחת המועצות האזוריות הגדולות בישראל ובה 40 ישובים, הממוקמים במרחב תיירותי עצום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות