27.05.2022

יום שישי

ברק בכר ועוזרו גיא צרפתי צילום: אסף פטוקה

כשברק בכר היה בן 11

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

מכבי חיפה, בכושר משופר, התנהלה בנינוחות בחצי הגמר מול הפועל בדרבי בגלות בלומפילד. גם כשלא כל הכוכבים בארסנל של ברק בכר שיחקו,  ההרכב הברור, השיטה, הנחישות שחייבת להיראות , יצרו שני מעמדות שונים. ברק בכר היה בן 11 כשהדאבל היחיד עד כה, הושג. ב-1991 הגיע הזמן לשני

מה השתנה הפסח הזה מכל הפסחים? שבפסח הזה קמה העיר חיפה, תושביה נבלעו בפקקי התחבורה הפרטית והציבורית לכיוון תל-אביב,  וכולם יחד הגיעו ליעד באצטדיון בלומפילד. אם אצל מכבי, כקבוצה היה זה עוד יום עבודה מוצלח, אצל הפועל  חיפה דווקא השחקנים נשארו בכרמל ואיבדו את הדרך בכניסה לת"א (מדוע לא הפעילו את הווייז?) לא הייתי רוצה להיות אוהד הפועל באירוע החגיגי לכאורה.

נכון, הפועל חיפה שגם כך אינה מבריקה העונה, איבדה עוד לפני שריקת הפתיחה את כוכבה חנן ממן בגלל פציעה. תוסיפו לכך את העבירה של אלון תורג'מן על סאן מנחם ותקבלו את התקווה האדומה, דו-משמעית,  האחרונה שהורחק מהמגרש. עם כל הצער, ומצב המשחק, מבחינת החוקה, ההרחקה הייתה מוצדקת.
 
העבירה של תורג'מן, מלך השערים של הפועל, הייתה של תסכול מקצועי על מה שלא הצליח ביכולות הפעם.. לדוגמה, מכבי לא נזקקה למהלכים לא חוקיים, מכיוון  ששלטה בכל מקרה במשחק. ואיך אריק אינשטיין , אוהד הפועל ת"א, בחייו: ואיזה מסכנים האוהדים ? ממן נפצע? תורג'מן הורחק? לא רק בצד של הפועל.  ברק בכר חסר את עלי מוחמד, מוחמד אבו-פני, רודריגז ואחרים לא נפגע  כלל. ככה זה כשהקבוצה שלו משחקת כקבוצה, עם שיטה ברורה, והשחקנים כפרטים, חדים ונחושים.

רגע ההרחקה של חלוץ האדומים אלון תורג'מן שהפך את העבודה של מכבי לקלה יותר צילום: אסף פטוקה

ועכשיו נעבור לשיעור היסטוריה. מתי מכבי חיפה לקחה דאבל ? ב-1991, בהדרכת הפרשן ד'היום שלמה שרף כשהילד ברק בכר היה בן 11.. מכבי אכן מועמדת לדאבל, אבל זה יהיה קשה ביותר מול מכבי ת"א או באר-שבע, שתיהן הרבה יותר חזקות מהפועל חיפה הנוכחית בשיעור ההיסטוריה הזה אפשר למצוא הרבה נפילות של מועמדות במעמד הגמר שנפלו.

אפילו מכבי חיפה, עדיין עם יוסי בניון,  לקחה גביע ממכבי ת"א ב-2016 , מספר ימים לאחר שספגה שישיה מאותה מכבי ת"א. אז אל תקדימו לחגוג, גם כי היריבה תהיה קשה יותר מהפועל חיפה. צ'ארון שרי נמצא בכושר אדיר ומשתבח ממשחק למשחק, הפעם תרומת השער המבריק שסגר משחק. דין דוד "תגלית העונה: הוסיף ל-15 שערי ליגה, גם גם את הרביעי בגביע, ו-25 בכל המסגרות לא מכבר צפינו שמחמוד ג'אבר  יפרוץ קדימה, ועובדה שהורכב בחצי הגמר ושיחק כמו היה זה חצי הגמר ה-20 שלו.
קשר שמגיעי לאחד על אחד עם השוער היריב. לא פעם, 3.

זה כאשר ניצב מול  ג'אבר, השחקן מספר 1 במגרש. התיזה שהגיל אמור להשפיע, לא תופסת אצל אוהד לויטה שבגיל 36 נמצא בכושר פנטסטי. אלמלא הוא, היה זה נגמר עם תוצאה בלתי נשכחת.

אוהד לויטה, השוער הציל את הפועל מתוצאה קשה יותר צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות