02.08.2021

יום שני

צילום: אסף פטוקה

אבינעם פורת מחלק ציונים: ג'וש כהן 9 אבו-פאני ואצילי 8

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

מכבי חיפה הבקיעה במוצאי-שבת 5 שערים _ אבל ניצחה רק 1:2, גדול  כשלעצמו. המסקנה החשובה מכולן מהמשחק: הירוקים מוכנים למכבי ת"א. דומה שזו אחת התקופות הטובות ביותר בעונה של חיפה, נתון המדבר לשבח עבודתו של ברק בכר תוך הצלחה להביא את הקבוצה לכושר-שיא במאני-טיים

האם זו תעודת ביטוח לפני משחק העונה הגדול באמת מול מכבי ת"א בבלומפילד?  ברור שלא. במשחק כדורגל קורים אין-ספר אירועים, חלקם  מקריים המשפיעים על המומנטום. אבל יותר מהיכולת הנוכחית של חיפה, בשלב הנוכח, קרוב לבאר עם המים הנחשקים,  אי אפשר לבקש מבכר.

צריך לזכור כי מול מכבי פ"ת, יריבה שגרמם נזקים בסיבוב האחרון של הפלי-אוף, 1:1 בסמי עופר, שיחקה חיפה ללא צ'ארון שרי ודולב חזיזה, שניים מהכוחות המרכזיים שלה. חזיזה יחזור להרכב הראשון,   אך ברק בוודאי יתלבט בין שרי ורודריגז. כפי שקרה לפני המשחק בבאר-שבע.

בתחילת העונה עדיין היינו סקפטיים, תולדה של עשור יבש, לגבי היכולת של בכר לשנות את מכבי חיפה שהתרגלה להשקיף מלמטה על האלופות, בעיקר מכבי ת"א. התוצאה: השינוי הגיע, במיוחד בסעיף היכולת ליזום ולא להיות רק המגיב. עכשיו צריך  לאשר את העובדה הזו בתואר ממשי ולא תיאורטי.

שינוי נוסף: 10 השערים ממצבים חופשיים  וקרנות מצביעים על קבוצה שמאמניה, בכר והצוות שלו, עובדים באימונים על תרגילי הכרעה שונים מהרגיל

צילום: אסף פטוקה

נטע לביא – 7.5
מלבד  הנעת הכדור הטובה והתקולים המוצלחים, לביא הביא עוד רכיב שובר שווין: יכולת תקיפה. השער שכבש, עוד בעיטה שנעצרה מצוין  בידי אריק ינקו שוער פ"ת. אם נטע רוצה אירופה, הוא חייב את אספקט התקיפה

מוחמד אבו-פאני 8
כבר  בשני המשחקים הקודמים אותת שהוא בדרך לכושר של תחילת העונה. בפ"ת הוא היה בשיאו. ניידות מדהימה, תקולים, טכניקה של כדורים מדויקים. ועדיין חסר לי  רכיב השערים, כמו בקטע  הקודם על נטע לביא. יש לו את החבילה לעשות את זה (90, הוחלף בידי יובל אשכנזי)

חוסה רודריגז – 5.5
כבר שבועיים שהספרדי שוגה בצורה שלא ראינו עד כה העונה. אחת השגיאות במסירה ליריב היוותה מבוא לפנדל שעשה פלאניץ'. ובכל זאת, במחצית השנייה חזר להיות רודריגז היעיל והחשוב טאקטית.

עומר אצילי האמת,  שכיום הוא כבר טוב יותר מאצילי ששיחק במכבי ת"א. אולי החופש שנותנים לו בכר וכוזרו גיא צרפתי, עושה את ההבדל. מאוד מרוכז. רשם שני בישולים תוצאה של טכניקה נהדרת ותרגול אין סופי, היה פקטור מוביל ביצירת מצבים אחרים. חבל שהמסך פסל  גם שער שלו.  יהיה  מאוד מעניין לראות אותו מול קבוצתו הקודמת ויכולתו  אמורה להיות אחת המכריעות בבלומפילד.

דוניו – 6
אין ספק, התנועה שלו נהדרת. מצד שני, הוא נכנס לחוסר ביטחון בסיומת, והמפתחות אצל היועץ המנטלי. הוא מגיע למצבים בקלות, אבל בתקופה הזו הוא מאבד את הסיומת שאפיינה אותו קודם לכן (68, ניקיטה רואביצה. בכר מנסה להוריד  את החלודה ממלך השערים  אחרי הקורונה והפציעה. בינתיים אין סימנים טובים _ אבל הכול יכול, וצריך להשתנות).

 

צילום: אסף פטוקה

יאניק ווילדסחוט – 5
הרצון והכישרון עדיין כאן, אבל המהלכים עדיין לא מתחברים. ביכולתו מאשתקד היה עולה על הלוח האלקטרוני  _ אבל הביטחון ממנו והלאה. צריך שער שיחזיר אותו לעצמו, בחיפה או בקבוצה אחרת (68, מוחמד עוואד. היה הרבה פחות טוב מ אשר במשחקים האחרונים.  ייתכן  כי העובדה  שנכנס למשחק בשלב הלא-נכון,  ובמשבצת (לפחות כפי שהתבצעה ) הרחוקה מהשער _ פגעה ביכולתו. חייב להתאמן חזק לקראת שיבוצו  הסביר והחשוב כמחליף במשחק-העונה הקרוב.

ברק בכר , 8 . הרכב , ניהול , שיטה ותזמון.. שחקנים מדוייקים .

צילום: אסף פטוקה
צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מפקד חדש לבסיס חיל הים בחיפה

דובר צה"ל: תת-אלוף טל פוליטיס נכנס לתפקיד מפקד בסיס חיפה של זרוע הים הערב (א'). טקס החילופים התקיים במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט, מפקדים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות