23.09.2021

יום חמישי

צילום: דוברות עיריית חדרה

כנס קהילה בבית המורשת ליהדות אתיופיה בחדרה

רבים מבני הקהילה האתיופית בחדרה השתתפו בכנס קהילה בהשתתפות ראש העיר צביקה גנדלמן, אנשי ציבור מבני העדה וקייסים | במסגרת הכנס חולקו תעודות הערכה למתנדבים המסורים מהקהילה בתקופת הקורונה

לאחר הפסקה ארוכה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, נערך בשבוע שעבר כנס קהילה בהשתתפות רבים מבני הקהילה האתיופית בעיר. במהלך הכנס שהתקיים בבית המורשת ליהדות אתיופיה, בהשתתפות ראש העיר צביקה גנדלמן, אנשי ציבור מבני העדה, הנהלת בית המורשת, קייסים וכאמור, תושבים רבים, נערך דיון עם המשתתפים בהובלת חבר המועצה ומחזיק תיק השכונות הותיקות טספאי אדרג'או, על נושאים שונים הנוגעים לצרכיה הייחודיים של הקהילה, וכן על העשייה העירונית המתבצעת לקידום יוצאי אתיופיה בחדרה, בכללה שיפור פני השכונות הותיקות, הקמת ועדי בניינים בשכונות, וכן אירועים שונים כגון טקסי זיכרון לנספים בדרך לישראל, אירועי סיגד עירוניים, אירועי תרבות, וכמובן בית המורשת המקיים פעילות של תיעוד, תרבות וקהילה, ויורחב במהלך השנה הקרובה למוזיאון ומרכז מבקרים. 

צילום: דוברות עיריית חדרה


במהלך הכנס דיברו גם יו"ר הנהלת בית המורשת גדי קינדה, מנכ"ל בית המורשת דני מששה ויו"ר הועדה להקמת מרכז המבקרים בבית המורשת, דוד זגיה, שהדגישו כי על הקהילה האתיופית בחדרה לשמור על איחוד ובכך להעצים את כוחה. בנוסף, גם הקייס גרמאו מגבעת אולגה, הקייס יוסף משכונת הפועל המזרחי והקייס רועי מחדרה נשאו דברים בכנס המרגש, בתפילה מסורתית לאיחוד הקהילה, בהקשר של תקופת בין המיצרים. לצד השיח שהתקיים בכנס, הוגש כיבוד אותנטי כגון לחם הדבו המסורתי, ומטעמים שונים מהמטבח האתיופי, שהוכנו על ידי מתנדבות מהקהילה.

בנוסף, חולקו במהלך הכנס תעודות הערכה מרגשות למתנדבים ומתנדבות מהקהילה, שפעלו בתקופת הקורונה בשכונות הותיקות, במסגרת פורום טמרצ' הארצי ובשיתוף עם משרד הרווחה ואגף הרווחה העירוני וחבר המועצה אדרג'או וחילקו אריזות מזון מיוחדות לקשישים ולמשפחות חד הוריות, עם מוצרים מהמטבח האתיופי כגון קמח טף, עדשים, בונה (פולי קפה טריים) ועוד, וסייעו להפגת תחושות הבדידות והחרדה בקרב התושבים בתקופת הסגרים. אדרג'או, שהודה לראש העיר גנדלמן על העשייה העירונית הענפה לקידום הקהילה האתיופית בעיר ומתן מענה מיטבי לסוגיות שמעלים התושבים, אמר כי "ההיענות המהירה של ראש העיר בכל עת, היא המנוע והכוח שנותנים לנו להמשיך לעזור ולקדם את הציבור האתיופי בשכונות הותיקות, בנוסף, אני רוצה להודות לעובדי הרווחה, ומחלקת שותפויות בקהילה, שאת עבודתם אני מוקיר ומעריך, והם הראשונים שמגיעים לשטח." אדרג'או הוסיף ופנה אל המתנדבים והמתנדבות ואמר כי פעולותיהם למען הזולת, בייחוד בתקופה קשה בה התפשטה תחלואת הקורונה, הן ביטוי לעוצמה אנושית ייחודית ומרגשת עליה הוא מכיר תודה. 

צילום: דוברות עיריית חדרה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מצוינות ניהולית: עיריית מגדל העמק סיימה את החציון באיזון תקציבי כמסורת בשנים האחרונות

עיריית מגדל העמק הנמצאת בתוכנית מצויינות ארגונית ובתוכנית המראה של משרד הפנים מציגה מצויינות ניהולית ומקצועית בניהול תקציב הרשות בשנים האחרונות כפי שסיימה בהצלחה ובאיזון

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות