29.11.2021

יום שני

קרדיט צילום: בשמחה צילומים-גילי גהוזי באדיבות עיריית קריית ים

כנס ההתנעה של מיזם "ותיקות עם ערך" התקיים היום בקריית ים

אשכול רשויות המפרץ, המאגד בתוכו 17 רשויות מקומיות, מוביל התנעת מיזם ארצי אשר יעסוק בשיפור איכות חייהם של אזרחים ותיקים תושבי האשכול.
מיזם ותיקות עם ערך נבנה בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות ומשרד הפנים, כחלק מזכייתו של האשכול בקול קורא לקידום בריאות באשכולות אזוריים.

קרדיט צילום: בשמחה צילומים-גילי גהוזי

בכנס נכחו מובילי ומובילות בתחום הבריאות בישראל, בהם חה"כ לשעבר רועי פולקמן, המשמש כיום כיועץ אסטרטגי למשרד הבריאות: "תכנית ותיקות עם ערך היא צו השעה. האסטרטגיה שלנו היא לעבור מדיסיפלינות נפרדות לעבודה שילובית. איכות חייהם של ותיקים וותיקות בישראל לא נתונה בידי גוף אחד, או משרד אחד, והראייה הנכונה היא אינטגרטיבית. האשכולות האזוריים הם הפלטפורמה האידיאלית לכך בזכות היכולת שלהם לאגד כמה רשויות יחד למען מטרה אחת".

ראש העיר קריית ים המשמש גם כיו"ר אשכול רשויות המפרץ, דוד אבן צור: "קריית ים ידועה כאחת הערים המבוגרות ביותר במדינת ישראל. כמעט רבע מהאוכלוסייה. הותיקים בעיר לא מעוניינים יותר להישאר בבית, הם דורשים וגם זכאים לאיכות חיים טובה גם בגיל מבוגר. בקריית ים אנו מובילים סל שירותים מגוון שכולל מענה להשכלה גם בגיל השלישי, חוגים, ספורט ועוד, אך היכולת של האשכול להושיב סביב השולחן את כל הגורמים המובילים בארץ ליצירת מדיניות היא בהחלט המפתח לשיפור איכות חיי האזרחים הותיקים לטווח הארוך".

מנכ"ל אשכול רשויות המפרץ, אהרון אזולאי, אשר שימש בעבר כמנכ"ל המשרד לאזרחים ותיקים: "נמצאים כאן איתנו מנכ"לי עמותות ומגזר שלישי, נציגי אחריות תאגידים בחברות גדולות במשק, נציגי ונציגות משרד הבריאות, קופות החולים ועוד. אני שמח שזכינו להוביל תהליך כל כך משמעותי, אשר מתוצריו יהנו עשרות אלפי תושבי האזור. אני קורא לכלל הרשויות לראות באשכול ככתובת לעיצוב מענים ומדיניות בתחומים רוחביים ורוצה להודות לצוות המוביל על התנעת המהלך".

המוזמנים הרבים השתתפו בשולחנות שיח אשר עסקו בקידום מדיניות מיזם "ותיקות עם ערך", כאשר תוצרי הדיונים יועברו ליצירת טיוטת מדיניות ותכנית פעולה נרחבת באזור.

קרדיט צילום: בשמחה צילומים-גילי גהוזי
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

פירסט קלאס

מה עוד אפשרי להגיד על עומר אצילי שעדיין לא נאמר ? שחקן הקלאץ' של הליגה הישראלית הוכיח שוב מה טמון לו ברגליים, כשפעם השנייה העונה

חדשות היום

נחנכה מעבדת החדשנות ESIL חיפה

מעבדת החדשנות ESIL שהוקמה בהשקעה של 12 מיליון שקל, ביוזמת הרשות לחדשנות חנכה אמש את מתחם החדשנות החדש במתחם קבוצת בזן שבמפרץ חיפה בנוכחות יזמים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות