21.05.2022

שבת

בתמונה: מתוך המצלמה האנדוסקופית. כך נראה הליך שליפת הסיכה צילום: דוברות רמב"ם

כך סיכה קטנה סיכנה את חייו של בן 14

סיכה קטנה, סכנה גדולה: בליעת חפצים היא סכנה המזוהה לרוב עם פעוטות וילדים קטנים, אך גם בגילאים מאוחרים יותר הכנסת חפצים זרים לפה עלולה לסכן חיים. אפילו כשמדובר בסיכה קטנה…

בן 14, תושב אזור הצפון, הגיע לפני ימים אחרים למלר"ד בית החולים "רות" לילדים ברמב"ם, אחרי שהכניס סיכה לפיו כמשחק ובלע אותה בטעות. הנער הרגיש בטוב לאחר אירוע הבליעה, אך בכל זאת הגיע ליתר ביטחון לבדיקה בבית החולים.

עם הגעתו לביה"ח, ביצע הנער צילום רנטגן אשר הראה כי הסיכה שבלע התקדמה לאורך מערכת העיכול והתמקמה במעבר שבין המעי הדק למעי הגס.

בתמונה: הסיכה ממוקמת בין המעי הדק לגס, כפי שנראה בצילום שבוצע בנער. צילום: דוברות רמב"ם

המקום שבו נמצאה הסיכה לא אפשר את המשך התקדמותה במערכת העיכול ובשל מיקומה היתה עלולה לנקב את איבריו של הנער ולסכן את חייו.

המיקום של הסיכה גם לא אפשר לצוות המטפל לשלוף אותה דרך הפה ומשום כך הוחלט לבצע את הוצאתה בגישה אנדוסקופית, באופן מונחה מצלמה, דרך הוושט, כאשר הנער מטושטש. ההליך שארך כ-20 דקות, הסתיים בהצלחה ולאחר שהנער התאושש הוא שוחרר לביתו כשהוא חש בטוב.

ביחידת הגסטרו לילדים ברמב"ם מסבירים: "נראה שמדובר בסה"כ בסיכה קטנה, אולם דווקא במקרה הזה יכלה להתממש סכנה גדולה לנער שבלע אותה.

צריך להיות מאוד זהירים עם הדברים שמכניסים לפה", מחדד פרופ' רון שאול, מנהל יחידת הגסטרו לילדים ברמב"ם, "העצמים יכולים להיבלע בטעות בכל גיל ולסכן את האדם שהכניס אותם לפה. כאשר מדובר בגילאים הקטנים יותר, בהם הילדים פחות מבינים, כמובן שיש להשגיח היטב על הילדים ולמנוע את הסכנה".

בתמונה: מתוך המצלמה האנדוסקופית. כך נראה הליך שליפת הסיכה צילום: דוברות רמב"ם
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות