15.04.2021

יום חמישי

שימוש לפי ס' 27א' לחוק זכויות היוצרים, אדם הרואה עצמו נפגע מוזמן לפנות להנהלת האתר

כבר לא א.ק. – אולה קרבצ'נקו החליטה להיחשף

הפעם הראשונה שנתקלתי בה הייתה בשנת 2016, כאשר שודרה סידרת התחקירים "צל של אמת". הסידרה התמקדה בפרשת הרצח של הילדה תאיר ראדה משנת 2006 והיוצרים ביקשו להוסיף עוד מיסתורין לפרשה שממילא נתפסת בציבור כמסתורית.

בתמונה שהוצגה בתכנית, שנראית כאילו צולמה לצורך כרזה של סרט אימה, הופיעה דמותה  של מי שכונתה א.ק, בשחור לבן, עם שיער ארוך, בגדים שגדולים עליה בכמה מידות, עומדת עם הגב אל הקיר. את המבט בעיניים שלה לא ניתן לראות, פניה לא נחשפו במלואן והוסתרו באמצעות פס שחור עבה. 

התמונה התאימה היטב לפרופיל שהוצג בתכנית – בחורה צעירה שסובלת מהפרעות נפשיות, הייתה מאושפזת מספר פעמים במחלקות פסיכאטריות וניהלה מערכת יחסים עם בן זוג שאף הוא שנוי במחלקות, ושניהם טענו כי היחסים היו רוויים באלימות בהסכמה. 

פרופיל של רוצחת או לא?   

לכל זה יש להוסיף כי מטופלות שהיו מאושפזות יחד עם א.ק. במחלקה פסיכיאטרית טענו כי היא סיפרה להן שיש לה משיכה  עזה לדם אנושי. שתיים מהן אף סיפרו כי היא התוודתה בפניהן על רצח תאיר ראדה, אולם בצירוף מקרים הזוי, שתיהן התאבדו זמן קצר לאחר שחשפו את הדברים.

מאז אותה תכנית התראיינה א.ק. מספר פעמים, בכולן תוך טשטוש הפנים ומעולם  לא בפנים גלויות. במסגרת הראיונות שנערכו איתה, היא הכחישה כל קשר לרצח וטענה כי בן זוגה לשעבר המציא את הסיפור כאקט נקמה על רצונה להיפרד ממנו.

התיאוריה לפיה א.ק היא הרוצחת עלתה שוב לכותרות כאשר בשנת 2018 פורסם ששערה שנמצאה בזירת הרצח, תואמת במידה מסויימת לפרופיל הגנטי של בן זוגה לשעבר של א.ק, מר א.ח., מה שמחזק את הגרסה שלו ולפיה בעת הרצח א.ק. לבשה בגד שלו וכך למעשה שערה שלו הגיעה לזירת הרצח.

בפרקליטות מיד סייגו את הדברים וטענו כי הפרופיל הגנטי של השערה שנבדקה אמנם מתאים לא.ח. אך יחד עם זאת הוא עשוי להתאים לעוד אלפי עד עשרות אלפי אנשים ולכן לטענתם לא מדובר בראייה שיכולה לזכות את רומן זדורוב.

יחד עם זאת מה שמעניין הוא שזירת הרצח בתא השירותים בבית הספר נופי גולן שבקצרין הייתה רוויית ממצאים – דם בכל מקום, שערות מופוזרות בכל התא וגם בידיה של תאיר ז"ל, כמות רבה של טביעות אצבע. אף אחד מהם לא תואם לרומן זדורוב. אין שום ממצא אובייקטיבי שקושר אותו לזירת הרצח. והשאלה חייבת להישאל – איך יתכן שרוצח מצליח להתחמק מתא שירותים קטנטן, לאחר מאבק עם הקורבן, וככול הנראה לאחר שהייה לא קצרה בתא לצורך החלפת בגדים וניקוי הדם מעליו –  מבלי להשאיר שום ראייה שקושרת אותו למקום?

כלל ידוע במדע הפורנזי הוא שכל מגע משאיר סימן. ניתן לאתר ד.נ.א משערה שנפלה או נתלשה, מכתמי רוק, שאריות עור שבד"כ נמצאות מתחת לציפורני הקורבן לאחר מאבק או דם של הרוצח שתוך כדי מאבק נפצע. וכמו שאמרתי, היו הרבה ממצאים בזירה – אף לא אחד מהם שייך לזדורוב.

אז לאור האמור לעיל – יש לנו מצד אחד בחורה עם בעיות פסיכיאטריות שאוהבת דם, שבתקופה הרלוונטית גרה בקצרין ואף בוגרת בית הספר נופי גולן ומכירה את זירת הרצח ושערה שמתאימה בסבירות מסויימת לבן זוגה. לעומת זאת מהצד השני – אפס ראיות שקושרות את זדורוב.

בשנת 2019 הגיש רומן זדורוב בקשה למשפט חוזר ובין היתר, הוא טוען בה כי א.ק. היא הרוצחת, או לכל הפחות מנסה לעורר ספק סביר בעניין זהות הרוצח על ידי הצגת התיאוריה ולפיה האפשרות שא.ק. היא הרוצחת סבירה לפחות, אם לא יותר, כמו התיאוריה לפיה זדורוב הוא הרוצח.

במסגרת הבקשה למשפט חוזר, בית המשפט העליון איפשר לסנגורו של זדורוב לקבל לידיו חומרים רפואיים בעניין א.ק. המצויים בידי בית החולים מזרע ונמצאו רלונטיים להליך המשפטי. המסמכים הועברו לסנגור לאחר שנקבע כי יש להסיר את החיסיון הרפואי בעניינם, מה שבוודאות מהווה פגיעה בפרטיות של א.ק. 

השבוע היא החליטה להיחשף, א.ק. היא אולה קרבצ'נקו. כשפניה גלויות היא כבר לא נראית כמו דמות מפחידה מסרט אימה, יותר כמו בחורה צעירה ושברירית שלכאורה לא מתאימה לתדמית של רוצחת. אבל מצד שני, יכולתי לכתוב את אותו דבר על מארי פיזם שהורשעה ברצח בתה רוז.

אז מי את אולה קרבצ'נקו, רוצחת צמאה לדם או קורבן לרצח אופי?

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

שירות ייעודי למתוקים

שירות חדש של אחות מומחית בסוכרת לטיפול בחולי סוכרת מסוג 1 (סוכרת נעורים) בגילאים 18-40 נפתח במרפאת הסוכרת במרכז הרפואי לין לשירות כלל מבוטחי כללית

חדשות היום

אמש בטקס "שירים לזכרם בכנסת"

הילדה אלה חייט בתו של הכבאי דני חייט ז"ל שנספה באסון הכרמל, ריגשה את הקהל כשנשאה את דבריה:  "אבא שלי היה כבאי. לוחם אש. הוא

מעקב
הודע על
guest
2 Comments
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
Osnon

אם ד.נ.א של זדורוב לא נמצא בזירה ולא ט.א. זה מנקה אותו מחשד לטענתך.
אבל מעניין שלא הזכרת כלל, שגם לא נמצא שום ממצא פורנזי שלה. משום מה כשמדברים עליה,פתאום עובדות שמייחסים לחפותו של זדורוב, נעלמות כשמדברים עליה. כמה נוח להטעות את הציבור ולגרוף עוד קצת תשומת לב על חשבון הבחורה. טיפוסי ומשעמם.
תחליפי ערוץ

דין

אולה מעוניינת בתשומת לב, היא אמנית רצינית מאוד והרצח של תאיר זו יצירת חייה והגאווה הכי גדולה שלה.
היא משחק איתנו משחק, לבחון אותנו עד כמה אנחנו מסוגלים לסבול את הרמזים העבים שהיא משחררת במיומנות כזו שאף אחד מהם אינו יכול לשמש כראיה בבית משפט, גם כשהם עבים כמו גזע עץ, והיא שחררה רבים כאלו.
זה לא משחק שהיא נהנת ממנו, זו יצירת אמנות עם מסר חד שרק חדי העין מסוגלים לראות את סופו הדקיק שפוער פצע במה שנהוג לחשוב כשריון בלתי חדיר של ההגיון הבריא שמורא לנו לשמור על אופטימיות מטעמים הגיוניים ואינטרסנטים.
אולה היא מלאך מוות בשר ודם וקיומה ויצירותיה צריכים להוות לנו תזכורת לכך שאנחנו עוד רחוקים מלהיות חברה נאורה ומתקדמת שמסוגלת לדאוג לפרטי פרטיה.