21.09.2021

יום שלישי

צילום: דוברות מועצה אזורית מטה אשר

כביש 859 המחבר בין כביש 4 מדרום לנהריה לכביש 70 סמוך לצומת כליל נפתח לתנועה

"זהו יום חג לתושבי נהריה, יישובי מטה אשר והגליל המערבי", ציין ראש עיריית נהריה רונן מרלי, שנפגש עם ראש מועצת מטה אשר משה דוידוביץ' לנסיעת מבחן בכביש החדש 

לאחר כשנתיים של עבודות אינטנסיביות נפתח רשמית לציבור כביש 859. את הפרויקט הובילו משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל. מדובר בכביש רוחב חדש באורך של כ-5 וחצי ק"מ המחבר בין כביש 4, סמוך לצומת רגבה (מדרום לנהריה) לכביש 70 סמוך לצומת כליל. הכביש ישרת את תושבי הגליל המערבי בפרט והצפון בכלל ויאפשר גישה נוחה ומהירה יותר למטרופולין חיפה והקריות וממנו וצפוי לשפר את התנועה באזור. כביש 859 הוא דו מסלולי ודו נתיבי ולאורכו נסלל שביל אופניים באורך 4 ק"מ, תאורה וקירות אקוסטיים לצד היישובים הסמוכים אליו. בבניית הכביש הושם דגש על שמירת הסביבה ונבנו מעברים אקולוגיים לצד הקמת שני גשרים האחד שיחבר את מושב נס עמים והשני ישמש למעבר כלים חקלאיים אל המטעים והשדות. 

"זהו יום חג לתושבי נהריה, יישובי מטה אשר ולתושבי הגליל המערבי. הכביש החדש ישרת את כל תושבי האזור וישפר את שטף התנועה שהתרכזה בעיקר על כביש 4. יישר כוח למשרד התחבורה ולנתיבי ישראל על השלמת הפרויקט ולאשכול גליל מערבי שסייע ודחף לאורך כל הדרך כדי להשלים את הקמתו של הכביש".

מרלי וראש המועצה האזורית מטה אשר משה דוידוביץ' שבירך אף הוא על השלמת הפרויקט התחברותי המשמעותי קיימו נסיעת מבחן לאורך תוואי הכביש החדש. "זו בשורה גדולה וחשובה לכל תושבי הגליל ואנחנו נמשיך לפעול יחד לקידום תשתיות התחבורה באזור כולל כביש 4 וכביש 70", ציין דוידוביץ'.

צילום: דוברות מועצה אזורית מטה אשר
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות