20.09.2021

יום שני

באדיבות דוברות עיריית יקנעם

יקנעם נלחמת בקורונה: המשטרה והשיטור העירוני יגבירו את האכיפה, עסק שיאפשר כניסת לקוחות ללא מסכה ייקנס ב5000 ש"ח

עובדי העירייה ואנשי החינוך בעיר לא יורשו לעבוד ללא תו ירוק או בדיקת קורונה בתוקף כל 72 שעות

כ-44% בקבוצת גילאי 12-15 כבר התחסנו

רה"ע: אני קורא לבני הנוער להתחסן

הקורונה חוזרת בכל העולם, ובישיבה השבועית של קבינט הקורונה בעירייה התקבלו שורה של החלטות במטרה למנוע את התפשטות הנגיף בעיר.

בראשית הישיבה הוצגו נתוני החיסונים היישובי ולפיהם בקבוצת גילאי 70-74 אחוז המתחסנים עומד על 98%. בקבוצת גילאי 60-69 אחוז המתחסנים עומד על 92%. בקבוצת גילאי 50-59, 91% התחסנו, ובקבוצת גילאי 40-49, 88% התחסנו. בקבוצת גילאי 16-19, 86% התחסנו, ובקבוצת גילאי 12-15 44% מחוסנים, ו- 42% לא מחוסנים.

ראש העיר, סימון אלפסי אמר בישיבה שמצב החירום בגין הקורונה לצערנו חוזר, וציין שלפי הנתונים נכון להיום (יום א') יש בעיר 53 חולים, ולשמחתנו אין חולים קשים ואין מאושפזים. ראש העיר קרא למי שטרם התחסן להזדרז ולעשות זאת לטובתם, לטובת משפחתם ולטובת כולנו.

במהלך הישיבה הוחלט על שורה של צעדים בעיר בהתאם לתקנות הקורונה אותן קבעה הממשלה. המשטרה והשיטור העירוני ישימו דגש על אכיפה. השבוע עוד יינתנו התראות על מנת לאפשר לכולם להתכונן ולהבין את הנדרש, אבל כבר בשבוע הבא יינתנו דוחות. בעל עסק שיאפשר כניסת לקוחות ללא מסכה ייכנס ב- 5000 ₪. אדם שייתפס ללא מסכה ייאלץ לשלם דוח של אלף ₪. במשטרה יאכפו גם מקומות שפתוחים לציבור ובמקומות כאלו יורשו לפעול (מעל 50 איש) רק במתכונת של התו הירוק.

עובדות ועובדי העירייה, לרבות עובדות ועובדי כל מערכות החינוך היישובית יידרשו להציג תו ירוק כתנאי לכניסתם לעבודה. מי שלא מחוסן יצטרך להציג כל 72 שעות תוצאות בדיקה שלילית. מי שיסרב לחיסון ולבדיקה ייאלץ לצאת לחופשה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"הקורונה ממשיכה להשתולל, ואנו ממשיכים לפעול כדי לשמור על יקנעם ועל התושבים. אני סבור שהקורונה לא תיעלם ונצטרך ללמוד לחיות לצידה, ולכן ישנה חשיבות עצומה להתחסן. אני קורא לגילאי 12 ומעלה להתחסן, ואני מבקש מההורים שלהם שיפעלו על מנת שיתחסנו. אנו רואים שגם מי שנדבק בנגיף והיה מחוסן הוא מקבל אותו מוחלש. החיסון יסייע לנו להמשיך באירועי הקיץ, לפתוח את שנת הלימודים כסדרה, להיות יחד בחגים, והכי הכי חשוב לנצח את הקורונה".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

חדשות היום

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה הבוקר כתב אישום לביהמ"ש המחוזי חיפה נגד קיריל ארט, מורה לריקוד בן 29 מתל אביב, שלימד במשך שנים בסטודיו לריקוד בקריות בחשד לעבירות מין חמורות בקטינה שלמדה אצלו בסטודיו

כתב האישום מייחס לנאשם עבירות מין חמורות שבוצעו בקטינה, תלמידתו לשעבר לריקוד בסטודיו. בנוסף מואשם הנאשם במעשה מגונה בקטין נוסף, תלמיד אף הוא. על פי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות