07.07.2022

יום חמישי

צילום: דוברות עיריית יקנעם

יקנעם מקום ראשון בזכאות לבגרות בקרב ערי ישראל במחוז הצפון עם 91.9%

נתוני הבגרות המרשימים של יקנעם מציגים עלייה של כ-5% מן השנה שעברה.

הרשות משקיעה בכל תלמיד בבית הספר למעלה מ- 20 אלף ₪. בכל ילד בגן מושקעים 16,633 ₪.

יקנעם ממשיכה להעניק חינוך איכותי ולהצטיין במדדי החינוך השונים, ומפרסום נתוני הזכאות לבגרות לשנת תש"פ על ידי משרד החינוך בימים האחרונים עולה שהזכאות לבגרות ביישוב עומדת על 91.9% ומציגה עלייה של קרוב ל-5% מן השנה הקודמת אז עמדה הזכאות לבגרות על 87.6%. יקנעם מובילה הרבה מעל הממוצע הארצי שעומד על 73.4%. הנתונים המצוינים הללו מציבים את יקנעם במקום הראשון בקרב ערי ישראל במחוז הצפון, ובין כ- 30 היישובים עם הנתונים הטובים ביותר בארץ.

בנוסף להצטיינות בזכאות לבגרות, הגיעו תלמידי היישוב להישגים מצוינים נוספים. 10.1% מהתלמידים קיבלו בגרות מצטיינת. 48.8% קיבלו תעודת בגרות עם 5 יחידות באנגלית. 19% קיבלו בגרות עם 5 יחידות במתמטיקה.

הנתונים המעולים הללו מציבים את יקנעם בצמרת הגבוהה ביותר של היישובים המצטיינים, והיא מקדימה יישובים מובילים רבים וביניהם: יהוד, כפר סבא, הרצליה, הוד השרון, קרית אונו, שוהם, זכרון יעקב, קרית טבעון, חיפה, נתניה, רחובות, ראשון לציון, חולון המועצה האזורית עמק יזרעאל, המועצה האזורית מגידו, ועוד.

הנתונים המצוינים מקבלים משמעות נוספת לאור העובדה שהושגו בעיר עם אוכלוסייה דמוגרפית מגוונת שכוללת עולים רבים. עיר שבתיכון היחידי שלה יש  100% הגשה לבגרות ונותנים לכולם במה להצליח ולא רק לטובים ביותר.

בתוך כך ומנתוני משרד החינוך עבור שקיפות בחינוך עולה שהרשות ממשיכה להשקיע משאבים רבים בתלמידי בתי הפר וילדי הגנים. בכל תלמיד ביישוב מושקעים 20,196 ₪ בשנה. בכל ילד בגן הילדים ההשקעה עומדת על 16,633 ₪.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"תחושה של גאווה גדולה וסיפוק רב להצטיין שנה אחר שנה ותוך כדי כך גם להשתפר. יקנעם היא עיר חינוך מובילה, אטרקטיבית ופורצת דרך. עיר של הצטיינות בחינוך לצד הובלת ערכים. אנו משקיעים כל שנה קרוב ל-50% מתקציב העירייה בחינוך. אצלנו כל תלמיד נחשב ואנו דואגים שכולם ללא יוצא מן הכלל יקבלו את הטוב ביותר ואת מה שהכי מתאים להם, ואני שמח שהתוצאות בהתאם. שאפו לתלמידות ולתלמידים שלנו שממשיכים להביא גאווה ליישוב עם ציונים מעולים לצד ערכים. תודה והערכה רבה למנהלת התיכון, עדה אברכהן שמש ולצוותי החינוך על השקעתם הרבה בתלמידים, להורים ומעל כולם לתלמידות ולתלמידים שמוכיחים פעם אחר פעם כמה איכותיים וערכיים הם. תודה למנהלת אגף החינוך ד"ר סימה ניסלבאום ולכל צוות האגף. נמשיך כולנו יחד להוביל חינוך איכותי עבור כל תלמידינו ולתת להם את הטוב ביותר".

צילום: דוברות עיריית יקנעם
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות