04.07.2022

יום שני

צילום: דוברות עיריית יקנעם

יקנעם הצדיעה לוותיקי מלחמת העולם השנייה

רה"ע סימון אלפסי: זה היה ניצחון במערכה הגורלית על עתיד האנושות. 

סגן רה"ע רומן פרס: לדור שלנו זכות גדולה להכיר את האנשים הללו

בטקס יישובי מרגש ציינה יקנעם את יום הניצחון על גרמניה הנאצית והצדיעה לוותיקי מלחמת העולם השנייה במלאות 77 שנים לניצחון הגדול.

הטקס החל בהנפת דגל המדינה לראש התורן על ידי רב פקד יניב לוגסי שהוא גם תושב העיר בהדלקת הלפיד ובדקת דומיה לזכרם. מנחי הטקס אמרו שאנו מצדיעים לחיילי הברית שנלחמו בעוז ובגבורה והעניקו חופש וחרות לעולם לאחר שש שנים של סיוט מתמשך, והוסיפו שהם כולם מהווים מקור להערכה וגאווה לכולנו. בתום דברי הפתיחה התקיים טקס הנחת הזרים כאשר את זר העירייה הניחו ראש העיר, סימון אלפסי, וסגנו רומן פרס. מיד לאחריהם הונחו זר מועדון ותיקי מלחמת העולם השנייה, צה"ל וכוחות הביטחון, משרד העלייה והקליטה, מערכת החינוך בעיר, מרכז סביון לאזרח הוותיק, ואיחוד הצלה.

ראש העיר, סימון אלפסי אמר שהגזענות של גרמניה של אז הביאה לחורבן והרס על אירופה כולה ובשם האידיאולוגיה הנאצית נרצחו ונטבחו מיליונים מאחינו ואחיותינו, והוסיף שרבות בזכות הווטרנים היטלר והתפיסה הנאצית כשלו כישלון חרוץ. סגן ראש העיר, רומן פרס אמר שלפני כשבועיים ציינו את יום השואה והזדעזענו מהעדויות ומהסיפורים והיום אנו מעריכים ומוקירים את אלו שבלחימתם עצרו את הנאצים. פרס אמר שלדור שלנו נפלה הזכות גדולה להכיר את האנשים הללו ולשמוע אותם. מנהלת מרחב חדרה במשרד לקליטה ועלייה, יוליה חיבניק בירכה ואמרה שחשוב מאוד להמשיך ולציין את היום הזה ולקיים את הטקס הזה והודתה לראש העיר ולסגנו על עבודה יומיומית לקליטת עולים לעיר. יו"ר ועד הוטרנים, גנדי רובשקין בירך ואמר שאנו מאוד מעריכים את התמיכה של עיריית יקנעם לאורך שנים בפעילות של המועדון.

החלק האמנותי בטקס כלל את השיר "כשתגדל" ששרה להקת הנוער העירונית צעירי יקנעם, וצמד שירים של להקת סיתוונית ששרה את "אלי אלי" ואת "ירושלים של זהב". הטקס הסתיים בשירת התקווה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"יקנעם מצדיעה לוותיקי מלחמת העולם השנייה שלחמו כנגד גרמניה הנאצית, ובניצחונם תרמו תרומה משמעותית ומכרעת לסיומה של המלחמה. דור הוטרנים הולך ופוחת וחשוב לנו מאוד  להעלות על נס את פועלם שעה שהם מהווים מקור לעוצמה והשראה עד עצם היום הזה. אני מודה לסגן רה"ע, רומן פרס שכל שנה מארגן טקס מכובד ביותר. אנו נמשיך לפעול  למענם ולהעברת מורשתם לדורות הבאים".

סגן ראש העיר, מר רומן פרס:

"אחרי שציינו את יום השואה ושוב הזדעזענו מהזוועות שעברו על בני עמנו, התכנסנו להצדיע לאלה שניצחו את הנאצים הארורים והביאו לסיום המלחמה הנוראית ההיא. הם הגיבורים האמיתיים, אנחנו ציינו ונמשיך לציין את היום החשוב הזה".

צילום: דוברות עיריית יקנעם
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות