21.06.2021

יום שני

אילוסטרציה:: דוברות כללית

אחיות טיפת חלב בחזית הקורונה

ילדת בקורונה ? אל דאגה ! אחיות בטיפות החלב של כללית יגיעו לבצע את הבדיקות

צוותי האחיות בטיפות החלב של כללית ממוגנות מגיעות לבתי יולדות עם קורונה כדי לבצע את הבדיקות הנדרשות לילוד

אחיות טיפת חלב של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מתגייסות להתמודדות עם הקורונה ויוצאות במיגון מלא לבתיהן של יולדות ו/או ילודים שאובחנו חיוביים לקורונה כדי להשלים את הבדיקות הנדרשות ברפואה מונעת לבריאותם של התינוקות שנולדו בעיצומה של מגפת הקורונה. 

מסבירה אלישבע ארזי כהן– רכזת רפואה מונעת בכללית, מחוז חיפה וגליל מערבי: בדרך כלל מבצעים עוד טרם עזיבת התינוק את בית החולים בדיקת סקר יילודים לגילוי מוקדם של 13 מחלות מטבוליות בארבעה עיגולי דם קטנים.

במצבים בהם יש צורך לחזור על הבדיקה או בשל שחרור מוקדם, סירוב הורים לבדיקה ועוד – הבדיקה נלקחת בטיפות החלב.

במציאות הקורונה, יש לא מעט יולדות אשר נמצאות חיוביות  לקורונה ואז נכנסים לבידוד האם ותינוקה יחדיו אותם משחררים בדחיפות מבית החולים, עוד טרם ביצוע בדיקת הסקר. מי שיוצא לבצען בשטח הן אחיות כללית שמגיעות במיגון ומבצעות את הבדיקה, על אף הסיכון בהגעה לבית בו שוהה חולה מאומתת ומתוך דאגה של ממש לעתיד התינוקות. אחיות טיפת חלב של כללית מגיעות לבצע בדיקות גם בבתי יולדות מבוטחות כללית בהם אין לכללית טיפות חלב, כמו חיפה והקריות וטיפת החלב הן של משרד הבריאות. במקרה זה שב ועולה היתרון של טיפות חלב שהן חלק אינטגרלי ממרפאת כללית, שכן הן ערוכות לצאת ולבצע בדיקות בעת תחלואה וכן מתכונת זו מאפשרת רצף טיפולי.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

בקיץ הזה תלבשו קק"ל

היום התחילה רשמית עונת הקיץ ועונת הטיולים כבר בעיצומהלכבוד החופש הגדול והקיץ שכבר פה קרן קימת לישראל מציעה לציבור הרחב  מגוון פעילויות מיוחדות בפריסה ארצית

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות