21.09.2021

יום שלישי

צילום: עופר בר חי רשות הטבע והגנים

ילדים איתרו תנשמת שנלכדה בגדר רכבת ישראל ליד מושב הבונים, וויתרו על הטיול כדי להציל אותה

אתמול בסביבות השעה 12 בצהריים קיבלנו דיווח על תנשמת שנצפתה לכודה בגדר הבטיחות של רכבת ישראל בסמוך למושב הבונים. פקחי שמורת הטבע הבונים פארס מראענה ואדם צ'רטין,  נסעו לנקודה והחלו בסריקות לאיתור התנשמת, כעבור 20 דקות מצאו אותה כשראשה תקוע בין סורגי הגדר.  הם חילצו אותה בזהירות ולאחר בדיקת מצבה בשטח היא פונתה על ידי ניר נדיבי מתנדבת מהחיבולנס של רשות הטבע והגנים לבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי ברמת גן.

צילום: עופר בר חי רשות הטבע והגנים

הדס בר-חי: ״נסענו הבוקר לחוף הבונים. טעינו והגענו ל"שום מקום".לפתע ראינו על השביל תנשמת יפיפיה פצועה .ניסיתי ללכוד אותה בעצמי אבל היא היתה מבוהלת.הילדים לא ויתרו. אמא נוותר על הטיול, חייבים קודם להציל את התנשמת המסכנה.נסענו לשמורת הבונים,פנינו לפקח שמורות הטבע והוא מיד נסע אחרינו לחפש אותה.

תחילה לא מצאנו אותה, הפקח הקפיץ סיוע של  4 פקחים נוספים ויחד חיפשנו בכל מקום. לפתע בתי אחינועם ראתה שהתנשמת תקועה עם הראש בגדר של הרכבת. הפקחים מאוד התרגשו, גם אנחנו. התנשמת נלקחה לבית החולים בספארי לטיפול רפואי,ואנחנו יצאנו מחוזקים ומאושרים שסייענו להציל בעל חיים. תודה לילדנו מתן אור ואחינועם שהתעקשו כל כך״.

מתן כרמל מנהל שמורת הטבע הבונים ברשות הטבע והגנים:

"בזכות ערנות והנחישות של המשפחה הצלחנו להציל את התנשמת. ראינו כאן אהבת אמת ונחישות לחפש את התנשמת עד שמצאנו אותה.״

התנשמות, שעיקר מזונן הוא מכרסמים, משמשות ככלי יעיל להדברה ביולוגית בשטחים חקלאיים. משפחה של תנשמות צדות בכל שנה כ-6,000-2,000 מכרסמים, בהתאם לגודל הטרף, ומפחיתות את הצורך לשימוש ברעלים מזיקים ומסוכנים לאדם ולסביבה.

צילום: עופר בר חי רשות הטבע והגנים

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות