20.05.2022

יום שישי

צילום: דוברות עיריית מוצקין

ילדה ננעלה בשגגה ברכב בקריית מוצקין, ראש העיר חיים צורי חילץ אותה

אמא שהביאה את בתה לביה״ס שמה לב כי הרכב ננעל, ראש העיר, חיים צורי, ראשון ראשי הערים בארץ המתנדב בארגון ידידים הגיע לחלץ אותה מנכ״ל ידידים, ישראל אלמסי: ״דוגמא ומופת להתגייסות של ראשי ערים למען התושבים

חן טיקוצקי מקריית מוצקין לעולם לא תשכח את הבוקר הזה. בשעה 8:15 היא הורידה את בתה שלומדת בכתה א׳ במתחם נשק וסע בביה״ס נבון בעיר וגילתה לפתע כי רכבה ננעל מבפנים.

ארגון ידידים שקיבל קריאה הפנה אותה לראש העיר, חיים צורי שבמקרה היה בסמוך למקום סיור עם מנכ״ל העירייה, יריב גסר ויחד עם מתנדב נוסף מארגון ידידים, צבי שולשטיין, הם לבשו את אפוד הארגון ובאמצעות כלים מתאימים חילצו אותה מהרכב.

חן טיקוצקי הודתה בהתרגשות: ״כשראש העיר בשטח אף אחד לא במתח. לא ציפיתי שראש העיר בכבודו ובעצמו יבוא לפתוח את הרכב הנעול והמהירות שבו הוא פעל סייעה לי להגיע לעבודה בזמן. אבל לצד השמחה זה לא מפתיע. זו העיר בה אני חיה וזה ה-D.N.A של ראש העיר ושל התושבים. לא בכדי אצלנו במוצקין, כל תושב נחשב״.

ראש העיר, חיים צורי, הינו ראש העיר הראשון בארץ שהתנדב לארגון ידידים: ״הייתי בקרבת מקום בסיור בוקר שגרתי לבחון מקרוב אחר התקדמות עבודות בנייה ופיתוח וכשקיבלתי את הקריאה שמחתי לראות שכולם בריאים ושלמים. ארגון ידידים עושה עבודה נפלאה ואני שמח להיות חלק ממערך המתנדבים של הארגון״.

ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, הוא ראש העיר הראשון בארץ שמתנדב בארגון ידידים. לפני מספר חודשים נפגש צורי בסמוך לבניין העירייה עם מנכ״ל ידידים, ישראל אלמסי, הסמנכ"ל, לייזי שטרן, ומנהל סניף קריית מוצקין, אלחי דיין, שבירכו אותו על הצטרפותו לארגון.

מזה תקופה ארוכה שבעיריית קריית מוצקין מנהלים שיתוף פעולה מלא וחיובי עם ארגון ידידים. שיתוף הפעולה כולל נושאים רבים ומגוונים, ביניהם אירועים משותפים, הדרכות מעשיות לאנשי הפיקוח העירוני, וציוד הניידות בערכות פתיחה.

בעקבות גידול במקרי חירום של ילדים שננעלו ברכבים בשגגה ברחבי הצפון, החליט צורי להרים את הכפפה ולהצטרף לארגון על מנת שתהיה לו האפשרות להציל בעצמו ולחלץ. במפגש ההצטרפות העבירו לו מנהלי הארגון הדרכה ותרגול של פתיחת רכב נעול, העניקו לו ערכת פתיחה מקצועית של ידידים וכן ענדו לו את סיכת הארגון.

"להציל חיים זה דבר עילאי" אמר צורי במפגש, "אני מודה לארגון ידידים על הנכונות והעבודה החשובה לאורך כל השנה, תודה להם על עשייה נפלאה למען האחר. אני שותף מלא לצורך להעלות על סדר היום את פעילות הארגון. להציל חיים ולסייע לאחר אלו דברים שמאחדים את הקהילה. זוהי זכות גדולה להצטרף לארגון שכזה. זה חשוב לי בפן האישי, בנוסף לפן הציבורי בהמשך שיתוף פעולה מבורך עם ידידים."

מנכ״ל ידידים, ישראל אלמסי: ״אני מברך את ידידי חיים צורי, לרגל הצטרפותו למשפחת ידידים. הוא הראשון בראשי הערים שהצטרף לארגון ידידים. החשיבות של מתן כלים להצלת חיים ומעורבות אנשי ציבור בפעילות הארגון, תסייע לנו למנף את מערך המתנדבים ואת ההכרה במיזם האדיר הזה שנקרא ידידים, הפנים היפות של ישראל.״

בעקבות התגייסותו של צורי לידידים הצטרפו בעקבותיו ראשי רשויות נוספים וזאת לאחר שהוא היה הראשון בארץ שהרים את הכפפה.

צילום: דוברות עיריית מוצקין
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות