02.07.2022

שבת

יחידת החילוץ גליל-כרמל סיימה לפני זמן קצר חילוץ ענק

יחידת החילוץ גליל-כרמל סיימה לפני זמן קצר חילוץ ענק, מורכב ומשולב בנחל גלים, שבשמורת הכרמל

מדובר בקבוצת מטיילים פנסיונרים של התעשייה האווירית בת 200 משתתפים, שטיילה בנחל גלים. הקבוצה הענקית נקלעה לחום הכבד ללא צידת מים מספקת. המטיילים הרבים החלו לסבול מתשישות ועלה חשד להתייבשות בקרב רבים מהם.

צילום: דוברות יחידת החילוץ גליל-כרמל
צילום: דוברות יחידת החילוץ גליל-כרמל


צוות גדול במיוחד של 20 מחלצים מיחידת החילוץ גליל-כרמל נכנס לשטח וחבר לקבוצה, צוות רפואי של היחידה העניק טיפול רפואי ראשוני למטיילים שנזקקו לו. בהמשך הקבוצה פונתה אל מחוץ לנחל.
בעיצומו של החילוץ הגיעה קריאה לאירוע חילוץ נוסף בנחל, בו מטיילת נחבלה ברגלה ולא יכלה להמשיך ללכת. גם מטיילת זו חולצה במסע אלונקות אל מחוץ לשטח השמורה. אמבולנס של מד"א פינה אותה לבית החולים כרמל, להמשך בדיקות וטיפול.

צילום: דוברות יחידת החילוץ גליל-כרמל


גיא גרברסקי מפקד יחידת החילוץ מתאר את החילוץ:״בשעה 14:00 קיבלנו קריאה לאירוע בנחל גלים שבו 200 מטיילים מבוגרים נמצאים בשטח, עם כמות קטנה מאוד של מים וחלקם תשושים מההליכה והחום. מתוך הבנה שהיום חם מאוד, מיעוט המים וגודל הקבוצה, החילוץ הוגדר  כחילוץ דחוף. גייסנו במהרה מתנדבים רבים שנכנסו לשטח עם כמות גדולה של מים. לשמחתי רוב המטיילים היו במצב בריאותי טוב. מטיילת אחת היית באפיסת כוחות והיא פונתה מהשטח במסע אלונקות אל צוות מד"א שחיכה מחוץ לשמורה. כל יתר המטיילים חברו לאוטובוסים".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות