20.05.2022

יום שישי

צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ

יו"ר ועדת החינוך ח"כ שרן השכל קראה לסגור את החברה הממשלתית לחינוך ימי בעכו תוך 30 ימים: "יש בה רגולציה ובירוקרטיה מיותרת. אנחנו לא רואים בה צורך"

עדת החינוך בראשות ח"כ שרן השכל פתחה היום (ב') את כנס הקיץ עם דיון בנושא סגירת החברה הממשלתית לחינוך ימי, שמפעילה כעת רק את ביה"ס לקציני ים עכו ולפי רשות החברות הממשלתיות כבר מצויה בהליך סגירה

בפתח הדיון אמרה היו"ר ח"כ שרן השכל: "מדוע צריך חברה ממשלתית על מנת לתפעל בית ספר יחיד? כשהמדינה מקצה משאבים לחינוך התלמידים, אנו מעדיפים שרוב התקציב יגיע לתלמידים עצמם ויקבלו כלים לפיתוח והעצמה."

צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ

חיים ביטרן, מנהל גף רכש ולוגיסטיקה במשרד החינוך: "מדובר בחברה כלכלית לכל דבר וענין שנמצאת תחת רשות החברות. החברה לא מביאה כסף משלה, אלא נהנית מכסף שמשרד החינוך נותן ובמקום שילך לתלמידים ,זה הולך למטה. בחברה לחינוך ימי יש בעיה עם אופן קבלת ההחלטות. לא תמיד הן החלטות שמקובלות עלינו במשרד החינוך. לא תמיד הן חינוכיות. אנחנו מצדנו בכלל לא מסוגלים לכפות עליהן כי הם כפופים, כאמור, לרשות החברות. בנוסף, למנכ"ל אין שום הכשרה והשכלה בתחום החינוך."

מוטי אלמוג, מפקח מערכות ימיות במשרד החינוך: "לחברה אין שום משמעות פדגוגית. את כל הסילבוס הימי הצוות שלי ואני מחברים. רכישת ספינות רשומות על החברה אבל מי שעשה את המכרז, כל הלוגיסטיקה, זה אנחנו. את התקורה היא לוקחת מהפה של הילדים שלנו." גם נציג משרד התחבורה הסכים עם עמדת משרד החינוך.

יאיר אידר, סגן מנהל רשות החברות הממשלתיות, משרד האוצר: "אנחנו מקדמים את נושא סגירת החברה לחינוך ימי. התאגדות כזאת לא מתאימה לחברה ממשלתית בשל רגולציה עודפת וסיבות נוספות. הבעיה היא יותר מבנית, במבנה ההתאגדות, אין לה דירקטוריון כבר 5 שנים. יש הרבה עוגנים שחסרים בחברה (מבקר פנים, סמנכ"ל כספים). הפצנו טיוטת החלטת ממשלה לקבלת הערות ואתמול הוחזרו תגובות משרדי ממשלה. ככל שאין מתנגדים – התהליך ירוץ."

ד"ר אייל צור, חוקר פורום קהלת: "אף בי"ס לא צריך להיות מאוגד כחברה. במקרה הזה זה אפילו יותר פשוט כי המדינה היא הבעלים היחיד של החברה. רשות החברות לא צריכה לעסוק בפדגוגיה. אלא בחברות אסטרטגיות, ביטחון ותחבורה. ולא בחינוך."

סימונה מנו, הנהגת ההורים: "יש סערה בקרב ההורים, התלמידים והבוגרים שחוששים לבית שלהם. צריך לסגור את החברה ולהמשיך קדימה."

אבינועם גורן, מנכ"ל החברה לחינוך ימי: "באתי מהעולם העסקי ולא מתחום החינוך. באתי להיות מנכ"ל חברה ממשלתית. הים הוא לא אותו ים. הים של 73 דורש אותה הכשרה כמו היום? אם מדינת ישראל רוצה כישורי חיים, פיתוח החיים, אז לא צריך חברה ממשלתית. היום חיל הים הרבה יותר טכנולוגי, מדעי. כוחות השוק גדולים הרבה יותר וצריך להכשיר את כוח האדם אבל לא כמנועי צמיחה. ההתרפקות על ההיסטוריה היא חשובה אבל מה מנועי הצמיחה להצמיח את הנושא?"

בתום הדיון סיכמה יושבת הראש: "ועדת החינוך תומכת ומבקשת לסגור את החברה לחינוך ימי. יש בה רגולציה ובירוקרטיה מיותרת. אנחנו לא רואים בה צורך. משרד האוצר יוציא עוד השבוע טיוטה למשרדים הרלוונטיים, שכולם, כפי שנוכחנו כאן בדיון, מסכימים לעניין הסגירה. נבקש שתוך שבועיים הייעוץ המשפטי יגיב לאוצר כדי שיביא הצעת מחליטים לישיבת הממשלה, בעוד 30 יום."

צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות