29.07.2021

יום חמישי

מימין לשמאל: דורון ניסן, חנן סונטג, ארנון בר-דוד, סמי וקנין ומאיר שאשא. צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

יו"ר ההסתדרות: "נשמור על פרנסתן של עשרות אלפי משפחות במפעלים במפרץ חיפה"

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד סייר באזור המפרץ, נפגש עם ראשי הוועדים והנהלת בזן, ושמע מהעובדים על חששותיהם מפינוי המפעלים

 בר-דוד: "למפעלים יש חשיבות אסטרטגית למדינה. נשמור על התעשייה הישראלית ועל מקומות העבודה""ההסתדרות תעשה כל מאמץ כדי להסיר את האיום של סגירת בזן וקבוצת מפעלי התעשייה באזור מפרץ חיפה. אם נידרש, נצא למאבק על פרנסתן של עשרות אלפי משפחות". כך אמר היום (א') יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד במהלך סיור מיוחד שקיים באזור. סיורו של יו"ר ההסתדרות וצוותו באזור, בליווי יו"ר מרחב חיפה בהסתדרות משה מזרחי, נערך בהמשך להחלטת הממשלה על הקמת ועדת מנכ"לים בין-משרדית שמטרתה לדון בפינוי אזור התעשייה במפרץ חיפה. במסגרת ביקורו, בר-דוד קיבל סקירה על פעילות המפעלים ממנכ"ל בזן משה קפלינסקי ויו"ר בזן עובדיה עלי.

כמו כן, הוא נועד עם ראשי הוועדים בהם יו"ר ועד בזן חנן סונטג, יו"ר מועצת עובדי בזן דורון ניסן, יו"ר ועד כרמל אולפינים מאיר שאשא, ויו"ר ועד גדיב סמי וקנין. יחד הם קיימו מפגש מקוון עם העובדים. ראשי הוועדים התריעו בפני יו"ר ההסתדרות כי התוכנית שאישרה הממשלה לא נותנת מענה לעובדי המפעלים ועלולה לפגוע במקור פרנסתן של כ-15 אלף משפחות. הם הוסיפו כי להחלטה תהיה השפעה דרמטית וקשה על התעשייה הישראלית, וזאת למרות שהמפעלים עומדים בכל התקנים המחמירים הנדרשים. ארנון בר-דוד הוסיף כי "מדובר באירוע בעל השפעה לאומית. הפופוליזם ניצח פה את ההיגיון. המפעלים הם בעלי חשיבות אסטרטגית למדינה. צריך לפעול להפחתת זיהום האוויר ולשמור על חוקי הגנת הסביבה, אבל יחד עם זאת יש לשמר את התעשייה ואת מקומות התעסוקה באזור מפרץ חיפה.

צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

נפעל בכל המישורים למען העובדים, ואני מחזק את ידיהם". עוד השתתפו בסיור: מנכ"ל ההסתדרות ורמ"ט יו"ר ההסתדרות עו"ד אופיר אלקלעי, מ"מ יו"ר ההסתדרות רועי יעקב, סגן יו"ר מרחב חיפה בהסתדרות יעקב גבאי, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי במרחב חיפה, דוד לוי, וממונה תיק האנרגיה במרחב אילן ברנשטיין.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

היערכות משטרת ישראל לקראת משחק הכדורגל בין מכבי חיפה לדינאמו טביליסי במסגרת קונפרנס ליג שייערך באצטדיון סמי עופר מחר 29.7 החל מהשעה 17.00

שוטרי משטרת ישראל ומאות סדרנים ומאבטחים יתפרשו החל משעות אחה"צ באצטדיון ומחוצה לו על מנת לשמור על הסדר והביטחון, לצד הסדרת התנועה. המשחק יחל בשעה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות