02.07.2022

שבת

בנות השירות הסוציאלי של כרמל צילום: אלי דדון

יום העבודה הסוציאלית בכרמל

הן נותנות את הנשמה מצאת החמה ועד צאת הנשמה. הן רצות 24/7 במסדרונות ביה"ח כרמל כדי להגיע לעוד חולה או משפחה שצריכים תמיכה וחיזוק. הן מחזיקות את ידי החולים והמשפחות ברגעים הכי קשים ותמיד יש להן את החיוך והמילה הנכונה עם העזרה בכל שאלה. תגידו תודה לבנות השירות הסוציאלי של מרכז רפואי כרמל שחוגגות את יום העבודה הסוציאלית הבינלאומי

הן יודעות להתמודד עם סבלן של המטופלים במקצועיות ובמסירות אין קץ, והן יודעות להקל על מצבם האישי של החולים ובני המשפחות גם ברגעים הכי קשים .

כדי להוקיר במעט את עבודתן המסורה של בנות השירות הסוציאלי של כרמל  לרגל יום העבודה הסוציאלית הבינלאומי הגיע מנהל ביה"ח ד"ר אבי גולדברג יחד עם חברי ההנהלה כדי לומר להן תודה.

"האתגרים בביה"ח מתעצמים משנה לשנה ובמיוחד בתקופת הקורונה ראינו את היכולות הנתינה והמסירות שלכן ביתר שאת ", אמר ד"ר גולדברג. " התמודדתם בהצלחה עם כל האתגרים המורכבים של טיפול בחולים ובני המשפחות וגם בטיפול בחוסן ובצוותי העבודה שלנו בתוך ביה"ח. ואתן תמיד נוכחות ונמצאות עם כל הידע המקצועי ועם מסירות מעוררת הערכה" .

הדס בן שלמה מנהלת השירות הסוציאלי במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית אומרת כי בנות השירות מנגישות את השירות הטוב ביותר למטופלים וכי גם בתקופת הקורונה נכנסו העוס"יות עם חליפות מיגון ונתנו סעד ותמיכה לחולים גם בתוך המחלקות תוך סיכון עצמי רב. 

לימור דיסני עם מטופל בקורונה צילום: אלי דדון

"בתקופת הקורונה עסקו חלק מעובדות השירות במתן מענים הומניים ככל האפשר והתמודדו עם משפחות במצוקה, חולים קשים או נוטים למות, ללא מערכות התמיכה הטבעיות ועשו ימים כלילות כדי לשמר את האנושיות והמגע המעודד בתנאים בלתי אפשריים, אומרת הגב' בן שלמה.

"על מנת לבצע את עבודתנו באופן המיטבי אנו נדרשות לכל משאבי ההתמודדות האישיים, חמלה, אופטימיות, שימור תקווה, יצירת קשרי אמון ומקום בטוח, יצירתיות, גמישות  פתרון בעיות וקיום קשר טיפולי עם החולים המשפחות ואנשי הצוות כדי לאפשר לחולה הענות מלאה ככל האפשר לצרכיו ".

יום העבודה הסוציאלית נוצר על ידי ארגון הפדרציה הבינלאומית של עובדים סוציאליים (IFSW) והוא נועד לקדם נושאים חברתיים שונים, לחתור לצדק חברתי, זכויות אדם ופיתוח חברתי באמצעות קידום העבודה הסוציאלית, בנייה ושימוש במודלים, שיטות עבודה מומלצות ועזרה בקידום שיתוף פעולה בינלאומי.

השירות לעבודה סוציאלית במרכז רפואי כרמל כולל כ 20 עובדות סוציאליות. עובדות השירות בעלות תארים מתקדמים, תואר שני ודוקטורט ובנוסף לחלקן מומחיות מוכרת בתחום הבריאות. בנוסף לעובדות השתלמויות בתחומים שונים כגון הנחית קבוצות, טיפול משפחתי, התמודדות עם טראומה וטיפול בחולים כרוניים קשישים ועוד.

לרוב מחלקות בית החולים יש עובדת קבועה או מענה דרך קריאות לתורנית לפי צורך. 

לחדרי המיון או מצבי חירום יש מענה מהשירות הסוציאלי בכל שעות היום והלילה ע"י כונניות השירות.

עוד מציינת מנהלת השירות הגב' בן שלמה כי " אנו מטפלות במגוון אוכלוסיות על פי חוק או על פי נהלים, קשישים, חולים כרוניים, מכורים, דרי רחוב, מחלות מאיימות חיים, חולים הנוטים למות אלימות במשפחה, פגיעות בחסרי ישע וכמובן נותנות מענה לצוות הרב מקצועי בבי"ח במחלקות השונות או לפי סקטורים באופן פרטני או קבוצתי.

אנו משקיעות ככל שניתן בעבודתנו המורכבת, עושות הכול כדי לשמר את אהבת האדם, הרחבת הידע המקצועי ומתמודדות עם ההשפעות של החוויות הקשות על כל אחת מאתנו בדרך של הקפדה על שירות לומד, מודרך, משתלם ומהוות אוזן קשבת אחת לשנייה . אחת כאן לטובת מטופלי כרמל תמיד בכל זמן ומכל הלב ". מסכמת הדס בן שלמה מנהלת השירות הסוציאלי בכרמל.

הדס בן שלמה צילום: אלי דדון
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות