06.05.2021

יום חמישי

צילום: דוברות עיריית חיפה

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה

*ראש העיר חיפה עינת קליש רותם: "ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה עומדת לנגד עיני כל אחד ואחת מאתנו הדמות האישית המוכרת של בן משפחה, חבר, שכן או ידיד שנפל. ביום זה הופך הכאב הפרטי ליגון לאומי, בו כולנו מתעטפים, כאיש אחד, בתחושת שותפות עם הכאב ומתאבלים על הבנים והבנות, שנפלו על תקומת הארץ ובניינה. ביום זה אנו מבקשים רק מעט יותר להתקרב ולקחת חלק בזיכרון הפרטי, שלא מש, אף לא לרגע"

עם הישמע הצפירה ברחבי הארץ נפתחה הבוקר, בבית העלמין הצבאי שבחיפה עצרת הזיכרון הממלכתית לחללי צה"ל בהשתתפות: השר יובל שטייניץ , יו"ר ארגון "יד לבנים" חיפה חיים לנציצקי, יו"ר ארגון אלמנות ויתומים תמי פדות ורה"ע עינת קליש רותם שהגיעה לטקס עם בנה החייל רועי.    
באותה השעה נפתחה בחלקת הקדושים שבבית העלמין שדה יהושע, עצרת ההתייחדות העירונית עם חללי פעולות האיבה בהשתתפות: חברת הכנסת מירב בן ארי, סגן ראש העיר לזר קפלון, חבר מועצת העיר צביקה ברבי ובני המשפחות השכולות. 

צילום: דוברות עיריית חיפה


רחל קורן, אלמנתו של שמעון קורן ז"ל ואמם של רן וגל ז"ל, שנרצחו בפיגוע במסעדת מצה נשאה דברים בשם המשפחות השכולות.    
אירועי הזיכרון בחיפה נפתחו אמש בטקס זיכרון בית יד לבנים חיה ונמשכו בעצרת זיכרון ממלכתית "אישה, חייל, חלל" שנערכה בגן הזיכרון  בהשתתפות: ראש העיר עינת קליש רותם, יו"ר ארגון "יד לבנים" חיפה – חיים לנציצקי, יו"ר ארגון אלמנות ויתומים – תמי פדות, נציגי צה"ל והמשפחות השכולות.
בעצרת הזיכרון בקרית חיים השתתפו: שר הביטחון משה [בוגי] יעלון חברת מועצת העיר סיגל ציוני, וסימה יפרח – יו"ר ארגון יד לבנים בקריית חיים.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

15 חודשי מאסר למטפלת המתעללת

מנהלת המרכז לליווי ילדים נפגעי עבירה במועצה לשלום הילד, עו״ד ועו״ס לירון אשל על גז"ד שהטיל בית המשפט המחוזי בחיפה על המטפלת שהורשעה ב-15 מקרים של

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות