16.05.2022

יום שני

צילום: דוד עקיבא דוברות עיריית טירת כרמל

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי האיבה תשפ״ב בטירת כרמל

טירת כרמל מתייחדת עם זכר הנופלים. אמש (שלישי) נערכה ברחבת האנדרטה העצרת המרכזית לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, במעמד המשפחות השכולות; ראש העיר, אריה טל, ממלא מקומו וסגניו; חברי מועצת העיר והנהלת העירייה; הרב הראשי של טירת כרמל, הרב ברוך טולידאנו; מפקדי כוחות הביטחון ונציגת צה"ל.

העצרת, בה השתתפו מאות מתושבי העיר, נפתחה בצפירה בת דקה לזכר הנופלים, אחריה הורד הדגל לחצי התורן. אוולין אטדגי, ששכלה את בתה ענת ז"ל, הדליקה את משואת הזיכרון.

את האירוע ליוו הרכבי להקת ״קול הלב״, צעירים ובוגרים ונגני הקונסרבטוריון בניצוחו של אלכס פרידמן, בקטעי שירה ונגינה. בסמוך לבמה הוקם מתחם ״יזכור״ בו מונצחים הנופלים, בני ובנות העיר.

צילום: דוד עקיבא דוברות עיריית טירת כרמל

ראש העיר, אריה טל: "עבור המשפחות שאיבדו את יקיריהן ויקירותיהן, יום הזיכרון הוא עוד יום אחד בשנה, שכן זיכרון הנופלים מלווה אתכן יום-יום, שעה-שעה. אין מרפא לשכול, ואין נחמה במילים. ביום זה, עם ישראל כולו ניצב לימינכן, ומעלה על נס את חייהם, את פועלם ואת זכרם. אנו שותפים בכאב המשפחות, ומבכים את קטיעתם של חיים – של אהבות, של צחוק ושמחה, של חברויות, של שגרה שהסתיימה באחת, בטרגדיה שאין שניה לה. וכמדי שנה, אנו מבטיחים להמשיך ולהנציח את זכר 88 הנופלות והנופלים, בנות ובני טירת כרמל, ששמותיהם חרוטים על אנדרטה הזו, ושבמותם ציוו לנו את החיים״.

כמו כן נשאו דברים רבה הראשי של העיר, הרב ברוך טולידאנו; ונציגת צה"ל ובת העיר, אל"מ נגה נחום; ברוך אביטל נשא תפילת "יזכור", והטקס נחתם בהנחת זרים.

בתום העצרת ערכה מועצת התלמידים והנוער העירונית, כמדי שנה, את ערב "שרים לזכרם", בהשתתפות מאות מתושבי העיר שהתייחדו עם זכרם של חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. האירוע המרגש התקיים בגן ברזני במעמד ראש העיר, אריה טל ובהובלת צוות המתנ"ס העירוני, והשתתפו בו ההרכבים הצעירים של "קול הלב".

צילום: דוד עקיבא דוברות עיריית טירת כרמל
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות