28.07.2021

יום רביעי

צילום: עצמיפרטי

יום האישה 2021: "נשים שעומדות על דעתן פותחות את הדלת לאחרות"

בחזרה מהפנסיה למתחם החיסונים של מכבי, האופנוע הכבד שבדימוס, הצלילות התת ימיות ומעל  הכל-מתנדבת סדרתית. יום האישה 2021 במכבי: הכירו את יעל לצרוס

לכבוד יום האישה הבינלאומי אשר נועד להעצים את פועלן ואת הישגיהן של נשים, נפגשנו עם יעל לצרוס (77), אישה עוצמתית הפועלת במגוון רחב של פעילויות התנדבותיות, ומעבר לתרומתה לקהילה, תורמת חלק נכבד למעמד האישה.

 לצרוס, תושבת חיפה, נשואה, אם לארבעה ילדים וסבתא לעשרה נכדים, כבר 16 שנה נמצאת בפנסיה. במעגל העבודה שימשה כאחות במכבי שירותי בריאות במשך שנים ארוכות. עם פרוץ מגפת הקורונה, ראתה את הצוותים הרפואיים עובדים מסביב לשעון והתשוקה לתרום מניסיונה בערה בה. על אף גילה המתקדם, היא דרשה לחזור לעמוד בחזית המאבק  ומאז ועד היום היא חזרה לעמדת האחות המוכרת. מדי שבוע היא מגיעה למתחם החיסונים של מכבי באצטדיון ‘סמי עופר’ שבחיפה, לעודד ולחסן את הציבור הרחב. אם לא די בכך, גם ברשתות החברתיות היא פעילה מאוד לעידוד ההתחסנות. "חשוב לי לקדם את עמדתי, הרי החיסון עובד וחבל לי לראות את תופעת הפייק ניוז והמתנגדים למיניהם. כאחת שבעצמה לא ראתה במשך חודשים את הנכדים, חשוב היה לי לקחת חלק במאבק. אני מתכוונת להישאר ולחסן כמה שיצטרכו אותי".

בתמונה: יעל לצרוס על האופנוע הכבד | צילום: פרטי

אלא שההירתמות שלה למען הקהילה לא מסתיימת כאן. מי ששימשה כמקדמת הבריאות הארצית של מכבי, מנצלת את כישוריה עד תום ולמעשה מוגדרת כמתנדבת סדרתית. היא שימשה כנגידת הארגון הבינלאומי 'רוטרי ישראל', הפועל למען הקהילה, דרכו היא מתנדבת עד היום במגוון מישורים. היא משמשת כמנטורית לילדים בסיכון בקבוצת רובוטיקה, עוסקת בגישור בבית ספר למשפחות קשות יום, פעילה באוריינות לילדים המתקשים בקרוא וכתוב ומתנדבת בקביעות לחלוקת אוכל לקשישים, לעתים רבות, אף צעירים ממנה. "עבורי כל יום הוא תרומה לקהילה. הנתינה היא חלק בלתי נפרד ממני" היא מספרת.

בתמונה: יעל לצרוס ביחד עם סטטיק | צילום: פרטי

בתוך כל הנתינה ואהבת החינם, ולצד הנפש העדינה, ליעל קיים גם הצד ‘הפרוע’. במשך שנים היא הייתה מזוהה עם האופנוע וירגו 500 סמ"ק ששירת אותה לכל מקום. "החיידק הגיע מאבא, אני ושלושת אחיי הלכנו בעקבותיו. במשך עשרות שנים זו הייתה האהבה שלי שנשארה עד היום". בשנים האחרונות היא נאלצה להיפרד ממנו בשל בעיה רפואית ואת החלופה לחוויית האקסטרים היא מצאה בצלילות תת ימיות עם רישיון מתקדם למים פתוחים (advance open water). 

לכבוד יום האישה 2021, היא מבקשת להעביר מסר ישיר לנשות ישראל. "נשים שעומדות על דעתן ומקדמות את עצמן, פותחות את הדלת לאחרות" -סיכמה.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מהפכה במגרשי הספורט בקריית ביאליק

מועצת העיר קריית ביאליק אישרה בישיבתה האחרונה מיום 21.7.2021, תקציב של 1.5 מיליון שקלים להקמת מגרשי קטרגל מדשא סינתטי בכל שכונות העיר. במסגרת הפרויקט יוקמו

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות