14.06.2021

יום שני

צילום: אלי דדון

יום האחים והאחיות במרכז רפואי כרמל

השנה נערך יום האחים והאחיות הבינלאומי בכרמל בסימן גיבורי העל. 

" אתם הגיבורים והגיבורות שלנו " בירכה את האחים והאחיות ביום חגם אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל.
" הימים האחרונים מבליטים עוד יותר את מרקם היחסים הנפלא בינינו, את הרצון  לתת רפואה והקלה בכל מקום בכל עת וללא תנאי ". 

כמעט 1000 אחים ואחיות עובדים במרכז הרפואי כרמל והם מעניקים טיפול רפואי איכותי במסירות ובמקצועיות לעשרות אלפי תושבי חיפה והצפון.

למרות המצב הביטחוני הרקטות ושריקות הצופרים הצליחו  מאות אחים ואחיות מהמרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית לחגוג השנה את יום חגם " יום האחים והאחיות הבינלאומי " כשהפעם בעקבות המצב הם חגגו מעט בצנעה.

החל משעות הבוקר המוקדמות קידמו בשער הכניסה לביה"ח את פניהם של האחים והאחיות עם חיוך וברכה, מנהלת הסיעוד של כרמל אהובה טל, יו"ר ועד העובדים של כרמל שהיא גם אחות במקצועה אירנה ברייב ומנהל ביה"ח ד"ר אבי גולדברג. 

הצוות הבכיר העניק לכל אח ואחות שי מתוק ליום החג והדביק לצוותים על החזה מדבקה גאה ליום אחים ואחיות שמח.

בעשרות מחלקות לאורך ולרוחב כל ביה"ח קישטו הצוותים את המחלקות בדגלים ובלונים צבעוניים ערכו כיבודים וארוחות חגיגיות וקיבלו וחילקו מתנות של הערכה לעבודתם המסורה.

אחת האחיות שחגגו את יום האחות היא ורד כהן מנהלת הסיעוד של מחלקת יולדות בכרמל.

15 שנה שורד כהן עובדת כאחות בכרמל ומתוכם 3 שנים היא מנהלת את הסיעוד במחלקת יולדות בהצלחה רבה. לרגל יום האחות הבינלאומי אמרה ורד כי מבחינתה להיות אחות זאת עבודה שהיא שליחות. 

" להיות אחות זה דרך חיים, זה לעשות את כל מה שאני אוהבת, זה מרתק, מסקרן, מענייןמלא בתחושות של סיפוק ושליחות. אחות זהו המקצוע היחיד בעולם שיכולתי לבחור ולהודות על הבחירה בכל יום מחדש. המפגש בין התינוק להוריו, הרגע הזה בו הם הופכים למשפחה מותיר אותי נרגשת בכל פעם מחדש. זכיתי במקצוע, זכיתי במחלקה וזכיתי במשפחת בי"ח כרמל", אמרה ורד.

מנהלת הסיעוד של כרמל אהובה טל ברכה את מאות האחים והאחיות של כרמל ואמרה להם

" בימים האלה כשהאוויר רווי בתחושות מעורבות כשקשיי המציאות מתפרצים וניכר ששעותיו של נגיף הקורונה כמעט חלפו אנחנו מציינים את יום האחים האחיות והסיעוד בכרמל. בחרנו במקצוע הזה כי יש בו הכל, את העזרה והסעד, הריפוי והחמלה ההתמקצעות התמידית רצון ללמוד ולהבין ועוד ועוד". "להיות אח או אחות",  אמרה אהובה טל לצוותים," זה להתמודד תמיד מחדש ובעיקר לא להתייאש לחפש כל דרך לתת מזור למטופלים שלנו ולקום כל בוקר בתחושת שליחות ".

"ביום הזה צריכה להיות חגיגה אמיתית תחושת גאווה והתרוממות רוח על שנה מאתגרת שהפכה במיוחד אותנו כאן בכרמל לצוות סיעודי מנצח צוות שנאבק יחד כתף אל כתף אחות ואח עם כל צוותי הרפואה באחת המגיפות הקשת שידעה אנושות וכזו שעדיין משתוללת בעולם ".

לסיכום דבריה אמרה מנהלת הסיעוד הגב' טל כי
" בימים אלו אנו מאמצים את תכלית טבע הסיעוד לקיים סדר יום ציבורי שונה אופטימי שקט ובעיקר את זה שלנו של הצוות המצוין בכרמל המעניק מידי יום טיפול לאישה ולתינוקה."

ד"ר אבי גולדברג מנהל ביה"ח כרמל ברך גם הוא את האחים והאחיות לרגל יום חגם ואמר

"אני רוצה לברך את האחים והאחיות שלנו בשם כל עובדי בית החולים כרמל.

אתם מקור לחוסן וגאווה לכולנו. צוות חרוץ ומסור, צוות שבשנה האחרונה – שנת הקורונה

גילה מנהיגות אומץ לב ומסירות יוצאי דופן. שהמשיך להוביל, לחדש ולמצוא פתרונות

גם במצבים קשים ושמצא את הדרכים לבטא חמלה ואנושיות וגם מקצועיות גם מבעד לסרבלים ולמסכות המיגון.
פגשתי בשנה הזו אחיות ואחים שבתום ימים קשים ומשמרות של 12 שעות, עם אובדן של חולים רבים המשיכו לבטא חוסן אדיר, ונתנו תקווה ובטחון שנתמודד עם משבר הקורונה בהצלחה ".

בהתייחסות לאירועי המלחמה ולמהומות בחיפה ובערים המעורבות הוסיף ד"ר גולדברג ואמר. " אנו שוב בימים של משבר שיותר משהוא בטחוני, הוא חברתי.עובדי כרמל והאחיות והאחים בראשם מייצגים את החברה הישראלית על כל חלקיה.אותם התגייסות וחוסן שנדרשו לנו בימי הקורונה, אותה דבקות במשימה של הצלת החיים, נדרשים לנו כעת למשימה החשובה של הריפוי החברתי.
והריפוי יבוא. הוא יבוא מדיאלוג של הבנה, קבלה וחמלה, של עניין ואכפתיות אנושית בין בני אדם. אין מתאימים מעובדי מערכת הבריאות והאחיות והאחים בראשם להוביל את הריפוי הזה. יום אחות שמח לכל האחיות והאחים שלנו ". 

סיכם ד"ר גולדברג את ברכתו לאחים ולאחיות של כרמל.

צילום: אלי דדון


צילום: אלי דדון


צילום: אלי דדון


מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מפקד פיקוד העורף האלוף אורי גורדין בביקור בבנימינה- גבעת עדה: "כיף לבקר ברשות חזקה כמו זו, התפקיד של כולנו להיות ערוכים לכל תרחיש"

מפקד פיקוד העורף האלוף אורי גורדין ערך ביקור מקצועי במועצה המקומית בנימינה גבעת עדה ונועד עם ראש המועצה איתי ויסברג, מנכ"לית המעצה ניצן מחנאי גרמן,

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות