02.08.2021

יום שני

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

יוזמה נהדרת: שחקני ויוצרי התיאטרון העירוני חיפה מעבירים סדנאות מרתקות לתלמידי כיתות יא-יב בעיר

שחקני ויוצרי התיאטרון העירוני חיפה מעבירים סדנאות מרתקות לתלמידי כיתות יא-יב בעיר כחלק מתוכנית רחבה לפעילות חינוכית הפגתית ביוזמה ייחודית של מינהל החינוך בעירייה

תלמידי כיתות יא'-יב' בחיפה, העומדים בפתחן של בחינות הבגרות והגיוס לצה"ל, שבו למסגרת חינוכית של שלושה ימים בשבוע. לצד ימי הלימוד המתקיימים בלמידה מרחוק, יזמו במינהל החינוך, בחשיבה משותפת עם מחזיקת תיק החינוך, סיגל ציוני והנהלת תיאטרון חיפה, פעילות הפגתית משלימה. 
תיאטרון חיפה נרתם למשימה וגיבש צוות חשיבה משותף הכולל נציגים מהנהלת התיאטרון ויוצרים. התוצר הנו שתי סדנאות ייחודיות ומרתקות: סדנה מוסיקלית ומופע אימפרוביזציה. על שתי הסדנאות אמונים יונתן רוזן, אלון אופיר ויואב בר לב, שחקני תיאטרון ובמאים ותיקים ומוכשרים. 

הסדנה הראשונה: מפגש מרגש, מקורי ומגבש, בהובלתו של שחקן התיאטרון והמוזיקאי, יונתן רוזן, בו כל קבוצה כותבת שיר מקורי מתוך הסיפורים האישיים של התלמידים. השיר יולחן ויבוצע במהלך המפגש בעזרת הכלים המוזיקליים של יונתן רוזן. השיר המוכן יבוצע ביחד ע"י כל התלמידים וזאת באווירת מוזיקה כיפית שנוצרת, כשכולם כבר שרים. בסיום הסדנה ייהנו המשתתפים מהופעה קצרה של יונתן עם להיטים וקאברים מוכרים. 
הסדנה השנייה: מופע אימפרוביזציה אינטראקטיבי, המבוסס על משחקי תיאטרון ומתייחס לזמננו אנו: קורונה, בידוד, מסכות, זום, ריחוק חברתי ונתז טיפתי, בהובלתם של יואב בר-לב ואלון אופיר, שני שחקנים, שהם גם במאים ותיקים ומנוסים. המופע יוצר קשר ישיר ומיידי עם התלמידים, שמוזמנים גם הם לקחת חלק בחגיגה, לראות ולהתנסות בסיטואציות מצחיקות משגרת הקורונה. המופע אמנם קליל ומשעשע אבל גם נוגע בעצב חשוף, ריחוק ובידוד חברתי ושהייה מתמשכת בבית.

הפעילות מתקיימת במרחבים פתוחים בתיאטרון חיפה ובקבוצות קטנות, בהתאם להנחיית משרד הבריאות.
חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה סיגל ציוני הודתה וברכה את כל השותפים שנרתמים לעשייה החינוכית בעיר ואמרה: "בעת הזאת זקוקים התלמידים למענה רלוונטי במסגרתו מותאמות הפעילויות לצרכי הילדים ולא רק בתחום הפדגוגי אלא גם החברתי והרגשי. שימוש בכל התשתיות העירוניות, תוך איגום משאבים וחיבור כל השותפויות היא תנאי הכרחי להצלחה". 
מנכ"לית תיאטרון חיפה, ניצה בן צבי: "אנחנו בתיאטרון חיפה עוקבים בדאגה אחרי מצבם של תלמידי ישראל שנלקחו מהם חוויות החיים הכי בסיסיות שלהם. חוויית הלמידה והאינטראקציה החברתית. אנו שמחים לתרום את חלקנו כדי לחולל שינוי תפיסתי באשר לגישות החינוך המקובלות. אנחנו מאמינים שהאמנות היא אמצעי חווייתי ורגשי המעניק לתלמידים את העוצמות שהם זקוקים להם ומקווים שנשוב לשגרה שפויה במהרה."

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מפקד חדש לבסיס חיל הים בחיפה

דובר צה"ל: תת-אלוף טל פוליטיס נכנס לתפקיד מפקד בסיס חיפה של זרוע הים הערב (א'). טקס החילופים התקיים במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט, מפקדים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות