30.07.2021

יום שישי

אילוסטרציה. קרדיט: משטרת ישראל

טקס חנוכת תחנת משטרת גליל מערבי

אתמול נערך במתכונת מצומצמת טקס חנוכת תחנת המשטרה החדשה בכפר יאסיף – תחנת גליל מערבי, במעמד השר לבטחון הפנים אמיר אוחנה, מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן, מפקד מחוז חוף ניצב פרץ עמר, ראש המנהלת לשיפור שירותי משטרה לחברה הערבית בישראל ניצב ג׳מאל חכרוש, מפקד תחנת גליל מערבי סנ"צ יניב רונן וראשי רשויות. 


הקמת תחנת המשטרה גליל מערבי, היא חלק מתהליך משמעותי לחיזוק והעמקת שירותי המשטרה בקרב החברה הערבית. מדובר בחלק ממארג תהליכים אסטרטגיים של התעצמות משטרת ישראל ובהמשך להקמת תחנות ונקודות משטרה ביישובי החברה הערבית ברחבי הארץ במהלך השנים האחרונות. 
תחנת גליל מערבי הוקמה בכדי לספק לכ-70,000 אזרחים שירותי משטרה מיטביים ומענה איכותי ונגיש יותר. התחנה תעניק שירותי משטרה ל- 6 יישובים, בהם: אבו סנאן, כפר יאסיף, ירכא, ג'וליס, ג'דייה-מכר וטל אל. הקמת התחנה תחזק ותשפר את האפקטיביות של המשטרה בתחום השירות לציבור, הלחימה בפשיעה על כל גווניה, הביטחון האישי והסדר הציבורי ולמען האזרחים שומרי החוק.


השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה אמר:"מדובר בבשורה של ממש לציבור שכן תשתית של משילות, חוק וסדר היא ערובה לפיתוח אזורי, לצמיחה ולהתחדשות. המשימה שכל אחת ואחד משוטרי ומפקדי התחנה נושא על כתפיו היא שליחות אנושית מהמעלה הגבוהה ביותר. זהו גם יעד מרכזי שהצבתי עם כניסתי לתפקיד – חיזוק אכיפת החוק, הגברת האמון ושיפור השירות לחברה הערבית. אינני מתכוון לייפות את המציאות. היא מוכרת לכולנו. יותר מדי צעירים שלא יזכו להתבגר, יותר מדי חיים שנגדעו, יותר מדי צער וסבל וכאב הביאו הפשיעה והאלימות. הנתונים קשים, לעיתים קורעי לב, והם אינם נותנים מנוח. כדי לשנות את המגמה ולהביא לשינוי שכולנו משוועים לו – דרושה עשייה משמעותית, עמוקה, רחבה ולאורך זמן. חניכת תחנת הגליל המערבי בחברה הערבית היא ביטוי לעשייה זו.

מדובר בחוליה בשרשרת ארוכה של פעולות שאנו מובילים, אשר הוכיחה את עצמה כקריטית בדרך להשגת המטרה. בכל מקום בו נפתחה תחנה ויש נוכחות משטרתית – אמון ציבור התושבים במשטרה עולה. זו הסיבה שבשנים האחרונות ממשלת ישראל, המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל השקיעו משאבים רבים לחיזוק שירותי המשטרה לחברה הערבית. מדובר בתהליכי עומק, שאת פירותיהם נזכה לראות רק בעתיד, ובתנאי שנתמיד לצעוד בדרך, גם ובעיקר כשיהיו בה קשיים. אנחנו מייחסים לנושא הזה חשיבות לאומית. אין בי מחשבה כי די במה שנעשה עד כה. עלינו להמשיך ולייצר פתרונות ומענים שיביאו לתוצאות טובות יותר. חובתנו לספק לציבור הישראלי כולו שקט וביטחון. אני מאמין שבשילוב זרועות עם הרשויות המקומיות, מנהיגי הקהילה והחברה האזרחית, גם במישור הארצי וגם במישור המקומי נוכל לנצח יחד את המאבק נגד שני הנגיפים: נגיף האלימות ונגיף הקורונה."


מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר: "מזה תקופה ארוכה, משטרת ישראל ממקדת פעילותה בחברה הערבית. הקמנו תחנות ויחידות, הקצנו משאבים והגברנו את הקשב האירגוני בכוח אדם ובאמצעים טכנולוגיים. בתחום המאבק בפשיעה, אנו משקיעים את מיטב המשאבים והאמצעים העומדים לרשותנו ומטפלים באופן נחוש ובלתי מתפשר בגורמי הפשיעה בחברה הערבית. המיקוד המבצעי של משטרת ישראל הוא אכיפת עבירות חמורות למען חיזוק ביטחונו האישי של האזרח. תחנות המשטרה הן הקו הקדמי ובמסגרתן נעשות פעולות השיטור המשמעותיות ביותר. כל תחנה וכל נקודת משטרה חדשה, מייצרת עוד הזדמנות למגע ולשיח חיובי של האזרחים עם המשטרה, כזה שמייצר בהדרגה את השינוי המיוחל".


בהמשך דבריו הוסיף מ"מ המפכ"ל: "אין בליבי ספק שתחנת גליל מערבי תוביל לשיפור שירותי המשטרה במגזר, לחיבור העמוק לקהילה ולהגברת אמון הציבור במשטרה. ואולם כפי שאמרנו גם בעבר, משטרת ישראל לא יכולה לפעול לבדה ושיתוף הפעולה עם ראשי הרשויות והמועצות הוא הכרחי, והוא זה שיאפשר להנגיש את המשטרה לאזרח".     

מפקד מחוז חוף ניצב פרץ עמר אמר בדבריו: "זהו מעמד מרגש וחשוב המהווה יום חגיגי לשוטרי התחנה וכמובן גם לתושבים אשר החלו לקבל את שרותי המשטרה המגיעים להם. גזרת תחנת גליל מערבי כוללת 5 כפרים , חמש מועצות ומרכז אורבני גדול וצפוף במיוחד המונה למעלה מ- 70,000 תושבים, המהווים אולוסייה הטרוגנית בה חיים בהרמוניה אוכלוסיות מדתות שונות: מוסלמים , דרוזים, נוצרים ויהודים. זהו מאפיין ייחודי וחשוב לאזור. לגזרת התחנה מאפיינים ייחודיים ואתגרים עצומים בעיקר הטיפול בתופעות הפשיעה שמציב אותנו מול אתגר לא קטן. המטרה העיקרית שלנו הינה מציאת מסלול משותף יחד עם הרשויות להביא לשיפור תחושת הביטחון והשירות לתושבי הסביבה, דרך הטיפול בתופעות הפשיעה ואנו מאמינים כי רק בפעולות משותפות נוכל להשיג מטרה זו". עוד הוסיף ניצב עמר: "שמחתי לראות בגזרת התחנה כבוד הדדי והערכה בין הדתות דבר שמגביר את פוטנציאל הבטחון האישי ומאפשר לנו כמשטרה לתת שירות שוויוני ונכון לכלל האוכלוסיה. לצד כל אלה, לתחנה אתגרים מבצעיים המחייבים אותה להיות ערוכה ומוכנה למתן תגובה לתרחישי חירום בגזרתה. בהזדמנות זו, מבקש להודות לכל מי שעמל בהקמת התחנה".


משטרת גליל מערבי תשרת באופן מיטבי ושוויוני את כלל התושבים המתגוררים בגזרתה.  לצד פעילות אכיפה ושיטור, יושם דגש על פעילות של מניעת עבירות ופעילות קהילתית, שתכליתן יצירת סביבה בטוחה לציבור. לשם כך, יקיימו שוטרי התחנה קשר ישיר ובלתי אמצעי עם התושבים ובני הנוער בפרט, זאת בכדי לקדם את ערכי כיבוד החוק והציות לו.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הבלאגן ברחוב הסייפן – עקיצה ב 54 שניות

אפילו חיפאים ותיקים ומנוסים ייאלצו להודות במבוכה שאינם יודעים היכן ממוקם רחוב סייפן. מדובר ברחוב קטן ושליו ללא מוצא באורך כולל של כ200 מטר, הממוקם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות