13.06.2021

יום ראשון

צילום: ראובן כהן,דוברות עיריית חיפה

טקס הוקרה והערכה לצוות החוקרים האפידמיולוגים של עיריית חיפה

היום (1/6/21), נערך  בהיכל העירייה טקס הוקרה והערכה לצוות החוקרים האפידמיולוגים של עיריית חיפה במעמד ראש העיר, הנהלת העירייה, פיקוד העורף ומשרד הבריאות. 

בחודש אוגוסט 2020, בעיצומו של משבר הקורונה, יזמה רה"ע, עינת קליש – רותם את הקמת צוות חקירות אפידמיולוגיות, בשיתוף פעולה עם פיקוד העורף ומשרד הבריאות, במטרה לסייע למאמץ קטיעת שרשראות ההדבקה וצמצום רמת התחלואה בחיפה.

 הצוות פעל במסגרת אגף הביטחון של עיריית חיפה הממונה על ההתמודדות עם נגיף הקורונה בעיר. בצוות 45 עובדי עירייה שהתנדבו לקחת חלק בפעילות העירייה בנושא. העובדים מייצגים את כל יחידות העירייה ובהם יהודים וערבים, יוצאי חבר העמים ויוצאי אתיופיה, חרדים וחילונים.
 
העובדים שהביעו רצון לקחת חלק בפעילות הוכשרו כחוקרים אפידמיולוגים בלשכת הבריאות חיפה ולוו בתחילת פעילותם ע"י חוקרים מוסמכים. העובדים ביצעו מדי יום מעל ל- 120 חקירות אפידמיולוגיות במהלכן נחשפו בממוצע כ – 450 אנשים עמם באו חולי קורונה במגע.

במסגרת פעילותם יצרו החוקרים האפידמיולוגים קשר טלפוני עם החולים, ערכו בירור על מצבם הבריאותי, הקשיים עמם הם התמודדו, היכולת שלהם לשהות בבידוד ביתי והצרכים הנדרשים לכך או לחילופין הפנייתם לבידוד במלוניות. 

בתוך כך ערכו החוקרים בירור של מקור ההדבקה ואיתרו אנשים עמם באו החולים במגע לצורך הפנייתם לבידוד.  במקביל העבירו חברי הצוות, לגורמי הרווחה, את צרכי המבודדים,  אשר דאגו למלא את הצרכים וסייעו באספקת תרופות, מזון ואמצעי הפגה למשפחות.

הבוקר במסגרת טקס הוקרה לצוות החוקרים שהתקיים בהיכל העירייה, הוענקו תעודות הוקרה על פועלם ותרומתם בשעת משבר הקורונה. 

רה"ע, ד"ר עינת קליש – רותם: "אלה הפנים היפות של המדינה שלנו. אני גאה בצוות העובדים שנתנו כתף לחברה בשעת משבר, בזכות נחישות וחוסן נפשי מעורר השראה. לא הייתה עוד עיר בארץ שהצליחה לעבור תוך שבועיים מאדום לירוק, זה לא היה קורה ללא צוות העובדים, המנהלים והשותפים שלנו – פיקוד העורף ומשרד הבריאות".

גילי רוזן כץ, עו"ס ומנהל צוות חקירות אפידמיולוגיות : " אתם הייתם בשנה המטורפת הזו שובר גלים יציב, לנגד גלי ענק של סערת הקורונה כגלי צונאמי.  העיר חבה לכם בקטיעת שרשרת התחלואה"

צילום: ראובן כהן,דוברות עיריית חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת קורח

כניסת שבת: 19:17יציאת שבת: 20:32 אף אחד לא אוהב לקבל ביקורת, נקודה! לא ביקורת בונה (את מי?), ולא שום סוג של ביקורת המסתתרת תחת שמות שונים

תרבות

טייסי הדואר

טייסי הדואר, הינו מושג בהיסטוריה של התעופה בעולם, טייסים חלוצים בתחומם העומדים באותה שורה עם מגלי ארצות וחוקרי העולם, החלוצים במערב ארצות הברית , חוקרי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות