07.07.2022

יום חמישי

צילום: דוברות רפאל

טילי ספייק, תותח 30 מ"מ ומערכות תצפית – הכל בצריח אחד- עמדת הנשק המתקדמת לרק"מ אותה חושפת היום רפאל בתערוכת AUSA בארה"ב

רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ חושפת היום (ב') את עמדת הנשק All-In-One  בעלת יכולות שליטה מרחוק, המדגימה בפעם הראשונה שילוב מנצח של מיטב מערכות היבשה של רפאל והכל בעמדה אחת: משגר טילי ספייק מסוג LR, תותח 30 מ"מ, מערכת בינה רשתית Fire-Weaver, מערכות תצפית וזיהוי מתקדמות. במערכת זו ניתן יהיה גם לשלב מערכת הגנה אקטיבית Trophy. 

העמדה מצוידת ביכולות איתור מקור ירי האויב וביכולת השבת אש קטלנית, מדויקת ומיידית, וכוללת גם מנגנון צידוד מהיר. ה"מוח" של העמדה, המורכב מאלגוריתמיקה חכמה של רפאל, כולל ממשק משתמש אחיד לכל תתי המערכות שבתוך העמדה, מה שמאפשר פעילות מורכבת ומשולבת תוך קבלת תמונת מודעות מצבית המשקפת בכל רגע נתון את שדה הקרב. הצריח החדשני למעשה הופך כל רק"מ קל לרכב משוריין בעל יכולות קטלניות המתקרבות לאלו של טנק המרכבה.

אלוף (מיל') יואב הר-אבן, מנכ"ל רפאל: "רפאל גאה להציג לראשונה את עמדת הנשק המתקדמת ביותר שלנו, אשר כמו כל מערכות היבשה ברפאל מותאמת לשדה הקרב המודרני ובנויה באופן מודולרי המאפשר התאמה מדויקת לצרכים המבצעיים של כל לקוח , על גבי כל פלטפורמה. התערוכה מתקיימת השנה כסדרה בוושינגטון די.סי ואנו שמחים לפגוש פנים-מול-פנים את השותפים הוותיקים שלנו בארה"ב, עימם אנו עובדים כבר מעל ל-25 שנים. פעילותה של רפאל בארה"ב הגיעה לשיאים רבים בשנים האחרונות, לאחרונה פורסם כי צבא ארה"ב יצטייד בעמדות הנשק של רפאל עבור נגמ"שי הסטרייקר, ואני מברך על כך שמיטב המערכות שלנו נמצאות כבר בשימוש מבצעי בכלל זרועות הצבא האמריקאי,  ואנו צופים המשך שיתופי פעולה פורים גם בעתיד". 

עמדות הנשק של רפאל פותחו והותאמו למתן ביצועים גבוהים, ושרידות מיטבית ביבשה ובים. המערכות מותאמות למגוון רחב של טנקי קרב, נגמ"שים, משאיות וכלי שיט. העמדות נמצאות בשימוש מבצעי בצה"ל ("קטלנית", "רואה-יורה" ועוד), וכן נמצאות בשימוש מבצעי ביותר מ-25 מדינות, תחת תנאי לחימה מורכבים, ומהוות כוח מהימן למשימות המאתגרות ביותר.

במסגרת תערוכת ה-AUSA, תציג רפאל כמה מערכות חדשניות נוספות, ביניהן משפחת טילי SPIKE (גיל) ובכללם ספייק למסוקים קלים, Spike-NLOS ועוד. כמו כן תציג רפאל את מערכות ההגנה האווירית שלה- Iron Dome, קלע דוד ומערכת DRONE-DOME להגנה מפני רחפנים. רפאל תציג גם את מערכת הסקיי-ספוטר- מערכת אלקטרו-אופטית ייחודית לגילוי וניטור איומים אוויריים, ואף תציג לראשונה סימולטור של מערכת זו במהלך התערוכה. 

מנכ"ל רפאל יואב הר אבן צילום: דוברות רפאל

לסרטון על עמדת הנשק: https://youtu.be/2gfdxCggkH8

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות