19.01.2022

יום רביעי

סיור במכוורת הדבש בפקיעין צילום: מועצת הדבש

ט"ו בשבט 2022 במכוורות הדבש בצפון הארץ

מועצת הדבש מזמינה את הציבור לחגוג את חג האילנות שיחול ביום שני הקרוב וללמוד על חשיבות העצים הצופניים למען שמירה על חיי הדבורים

לקראת חג האילנות, מזמינה מועצת הדבש ליהנות מפעילויות במכוורות ברחבי צפון הארץ, ללמוד על חשיבות העצים הצופניים למען שמירה על חיי הדבורים, לטעום 'דבש זני', בטעמים שונים הנוצר מסוגי פריחה שונים, התבוננות בכוורת אמיתית, מפגש עם דבוראים ולמידה על חשיבותה של הדבורה הקטנה בהאבקת פרחי ירקות ופירות ההופכים למזון מן הצומח.

אופי רייך מנכ"ל מועצת הדבש: "השנה היא שנת שמיטה, בה אין אנו נוטעים, ובשנה הבאה נשוב ונחדש את הפרויקט המשותף של מועצת הדבש והקרן הקיימת לישראל, לתגבור הנטיעות הצופניות, עצים ושיחים עם צוף- מזון הדבורה, ברחבי הארץ. זאת למען שמירה על ענף הדבורים, בניסיון למגר,עד כמה שניתן, את תופעת היעלמות הדבורים, כשהסיבה הראשונה והעיקרית לתופעה זו הינה התמעטות המזון לדבורים, כלומר- צוף" אומר רייך ומוסיף, "בחג ט"ו בשבט הדבוראים במכוורות התיירותיות ברחבי הארץ יקיימו פעילות הסברתית על חשיבות העצים הצופניים למען דבורת הדבש, אנו מזמינים את הקהל הרחב לבקר במכוורות, לטעום דבש וליהנות מפעילות חינוכית ומעשירה לכל המשפחה".

מנתוני 'מועצת הדבש': צריכת הדבש בקרב הציבור הישראלי מסתכמת בכ-5,500 טון. בישראל פועלים כיום כ- 500 דבוראים המטפלים ב- 120 אלף כוורות, אשר רובן משמשות להאבקת גידולים חקלאיים.

בועז בן זאב דבוראי מועצת הדבש צילום: דבורת התבור

המלצות לביקור בט"ו בשבט במכוורות ברחבי צפון הארץ:

מכוורת "הכל דבש" ביסוד המעלה– בחג האילנות מזמין הדבוראי עמית יוסף לפעילות במכוורת- טעימות דבש מפרחי הגליל,סרט על עולם הדבורה והדבש, וסיור בין מחלקות מפעל הדבש.

להזמנות: 050-9518181

מכוורת דבורת התבור- מושב שדמות דבורה- תקיים פעילות הכוללת הסבר על חשיבותן ותרומתן הקריטית של דבורי הדבש להאבקה של עצים וצמחים בחקלאות ובטבע, ביקור במכון רדיית הדבש ובמצפה הדבורים בו יחזו המבקרים באלפי דבורים החוזרות מהאבקת מטעי העצים, סיור באולם גידול המשי ופעילויות יצירה לילדים. 

להזמנות: 04-6769598, 050-5637645 

משק "אופיר" באלון הגליל- ממוקם בלב חורשה נעימה, בו מכוורת, יקב בוטיק וכרם, יקיים טעימות ממגוון הדבש הזני, יין וגבינות.
 
להזמנות: 04-9861466.

מכוורת אלון הגליל צילום: אדוה אופיר

מכוורת "דבש מכמנים"- הדבוראים רוני ורוקי רק, מזמינים לסיור מודרך במכון הרדייה, סדנאות וטעימות דבש. 

להזמנות: 052-2476768

מכוורת "יערת הדבש" באלוני אבא– מכירת דבש וסיורים מודרכים במכוורת, פעילות לילדים, לבישת חליפת דבוראי ועוד. 

להזמנות: 054-4437402

מכוורת "הבוסתן" בפקיעין– הדבוראי ג'מאל חיר, משלב בין אירוח דרוזי ופעילויות להכרת עולם הדבורים. 
 
להזמנות: 052-2477897

המכוורות יפעלו בהתאם להנחיות משרד הבריאות. מומלץ לתאם הגעה מראש.

באתר מועצת הדבש – www.honey.org.il – תמצאו פרטים על מכוורות בהן ניתן לבקר ומידע מה כדאי לטעת בשנה הבאה? רשימת הצמחים הצופניים מופיעה בלשונית- הדבורים > צמחי צוף והאבקה.

מידע על פעילות במכוורת גם בפייסבוק- פסטיבל הדבש

טעימות דבש בדבורת התבור צילום: דבורת התבור
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

עיריית קריית מוצקין זוכת חמשת הכוכבים במקלוט ומיגון ממשיכה בהיערכות למיגון ומציבה מיגוניות בגני הילדים

ראש העיר, חיים צורי: ״הבטחון והבטיחות שלכם חשובים לנו״ ״האומיקרון לא יעצור אותנו מלהשקיע והפעם הצבנו מיגוניות כחלק מהיערכות לחירום בגן הילדים ורה ויצמן״, אמר

יוחנן וולאך
חדשות היום

תנו קרדיט לקבוצות הפריפריה

יוחנן וולאך, מכוכבי נבחרת ישראל למונדיאל מכסיקו-70', סוקר את השינויים הדמוגרפיים של קבוצות ליגת העל  בעשרות השנים האחרונות.  מרכז הכובד יצא, ובצדק, מגוש דן והתפרס

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות