21.09.2021

יום שלישי

צילום: דוברות מועצת בנימינה-גבעת עדה

חקלאי המושבות בנימינה- גבעת עדה מצטרפים למחאה כנגד רפורמת הייבוא

בשבוע שעבר הצטרפו חקלאים משתי המושבות, יחד עם ראש המועצה איתי ויסברג, להפגנה הגדולה שנערכה בצומת חפר, הפגנה אחת מני רבות שנערכו ברחבי הארץ, כנגד הרפורמה בחקלאות שמתכננים שר האוצר אביגדור ליברמן ושר החקלאות עודד פורר. המפגינים דרשו שהורדת יוקר המחייה לא תיעשה על גבם של החקלאים ולא כנגד הרס החקלאות.

הרפורמה המתוכננת מתמקדת בהסרת מכסי מגן על ייבוא פירות, ירקות וביצים, כנגד הענקת תמיכה ישירה לחקלאים. תומכי והוגי הרפורמה טוענים שהיא תוביל להוזלת סל הקניות ותיטיב עם הצרכן הישראלי. החקלאים מצידם טוענים כי הרפורמה המתוכננת תחסל ענפים שלמים בחקלאות, תפגע בביטחון המזון הלאומי ולנוכח ניסיון העבר – לא תוזיל בצורה משמעותית, אם בכלל, את סל הקניות של הצרכן הישראלי. ארגוני החקלאים דורשים כי כל רפורמה בענף תיעשה בהידברות עימם ולא בצורה גסה ודורסנית. לדידם, הרפורמה הנ"ל לא מתייחסת כלל למוקשים העיקריים והם: מחירי המים המאמירים, עלות העבודה הגבוהה ופערי התיווך הבלתי נסבלים שהם הם אלו שמייקרים את התוצרת החקלאית שבסופו של דבר נמכרת לצרכן ברשתות השיווק.

צילום: דוברות מועצת בנימינה-גבעת עדה

ראש המועצה איתי ויסברג ויו"ר הוועדה החקלאית עמוס וייל אמרו בהפגנה כי "אין דרך לשמור על הקרקע שלנו מבלי לעבד אותה.

אנחנו קוראים לממשלה לעשות חישוב מסלול מחדש בכל הנוגע לרפורמה המוצעת בחוק ההסדרים, ורוצים לראות סיוע ועזרה לחקלאות, ולא הרס וחורבן.

החקלאות היא לא הבעיה אלא הפתרון. הפתרון לאיכות חיים, הפתרון לאיכות הסביבה, הפתרון לעצמאות כלכלית בשגרה ובחירום. תוצרת חקלאית חיצונית תיכנס לאותו מסלול יקר של פערי התיווך, תקדם את החקלאות בחו"ל ותהרוס את המפעל הציוני של החקלאות בארץ,  ואיתו ישתנה נוף מולדת פיסי וערכי תוך כרסום הציונות המודרנית".

צילום: דוברות מועצת בנימינה-גבעת עדה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות