15.04.2021

יום חמישי

אילוסטרציה: PIXABAY

חקירה כלכלית ומעקב אחר זוג נוכלים

הזוג שהגיע למשרד החקירות שלי היה לא שגרתי בנוף הלקוחות שלי. נחמן ואסתר הם אנשים חרדים, בעלי סבר פנים נעים, מנומסים, שקטים, אך קצת מתוחים אסתר מלמדת באולפנה ואילו נחמן הוא תלמיד ישיבה.(כמובן השמות הם שמות בדויים)

ברגע של חוסר מחשבה, הם נעתרו להפצרות חברה קרובה של אסתר, אשר ביקשה אותם לחתום עבורה על ערבות לשם רכישת דירה. לאסתר היה אמון מלא בחברתה, אשר הייתה בחודשים הראשונים להריונה, והיא שמחה לסייע בידה בתחילת החיים החדשים. אני חושב שהיא אפילו השתמשה במילה 'מצווה'. 

אלא שהחברה, מסתבר, הייתה פחות ישרה וטובת לב. עם רכישת הדירה החדשה באזור בני ברק, היא עזבה את מקום עבודתה ואת העיר מבלי להשאיר כתובת מדויקת. בנוסף, היא חדלה מפירעון תשלומי המשכנתא, למרות מכתבים חוזרים ונשנים של הבנק, אשר בסופו של דבר פתח בהליכי מימוש הערבות.

נחמן ואסתר ביקשו ממני לפתוח בחקירה על מנת לאתר את אילנה, החברה הנעדרת. עוד הם ביקשו, שאחקור את מעמדה הכלכלי. הפרט היחיד אותו היה ברשותם לספק לי, היה מספר הטלפון הסלולארי שלה, ותמונה שלה ושל הבעל.

גייסתי לעזרתי את עודד, המומחה במשרדי לחקירות כלכליות. מהבדיקה הראשונה אותה ערך, הוא איתר את מגוריה של אילנה בקרית אונו. שלחתי אותו לתצפת על הבית בעיקר בשעות הערב. ליד הבית חנה רכב מהודר ויוקרתי, אשר בדיקת מספר הרישוי שלו העלתה כי הוא שייך לאחד רפי אברמסון. עודד צילם אותו נכנס לרכב ושלח לי במייל את התמונה, שהתאימה לתמונה שקיבלתי מבני הזוג.

עוד העלתה החקירה, כי אילנה כלל לא הייתה בהריון, ורפי, האדם אותו הציגה כבעלה 'ירא השמים' היה בן זוגה להונאות. שניהם היו קרובים לדת כמו שרופא פנימי קרוב ללהטוטי קרקס. במילים אחרות, זוג נוכלים אשר מצאו את בני ברק, על תושביה התמימים, ככר נרחב לביצוע מזימותיהם.

הדירה בה התגוררו השניים הייתה בשכירות. פנינו לאתר את גורל הדירה בגינה נלקחה ההלוואה. שני חוקרים ממשרדי התחפשו לחרדים צעירים, והתחילו להסתובב באזור, עד שגילינו שהדירה מושכרת לחמישה בחורי ישיבה. 

החוקר ששלחתי המתין ליד הדירה וכאשר אחד מהשותפים יצא, הוא פנה אליו ושאל אותו אם הוא יודע על דירה להשכרה בסביבה, כי הוא מחפש מקום מגורים קרוב אל הישיבה בה הוא לומד. 

הבחור שמח לפטפט. הוא סיפר לחוקר שלי שאחד השותפים בדירה בה הוא מתגורר עומד לעזוב עקב נישואיו הקרובים בשעה טובה, ומשכך יתפנה מקום והם ישמחו לצרף אותו כשותף. החוקר אמר שאין לו הרבה כסף להשקיע והבחור הרגיע אותו וסיפר לו שאין עם זה בעיה, כי הדירה מושכרת במחיר מציאה, שבעלי הבית אמנם חילונים, אבל "צדיקים גדולים". הם מתגוררים בקרית אונו וכל חמישי לחודש הם מגיעים לאסוף את שכר הדירה במזומן. מכיוון שהתשלום מזומן, גם שכר הדירה נמוך מהרגיל. אף אחד לא שואל שאלות, וכולם מרוצים.

מכיוון שהיה לי יסוד סביר להניח שאסתר ונחמן הם לא הקורבנות היחידים של זוג הנוכלים, המשכנו לעקוב אחריהם. השניים ניהלו אורח חיים ראוותני, כשהם אוכלים במסעדות יוקרה, רוכשים בגדים יקרים, מזמינים חברים למסיבות נוצצות, וחוגגים את חיי ההונאה ברמה הכי גבוהה שיכלו להשיג, והכול במזומן. המעקבים שביצענו אחריהם לא גילו כמעט שום שימוש בכרטיסי אשראי או צ'קים.

בחמישי לחודש, התכוננו לתצפית המכרעת. כבר בשעות הבוקר המוקדמות התייצבתי במקום מוסתר עם חוקר פרטי נוסף ממשרדי, והמתנו. בסביבות עשר יצא רפי מהבית, נכנס למכוניתו ונסע לבני ברק לדירה בה "התעניין" החוקר שלי. כשהוא יצא מהדירה, צילמנו אותו סופר חבילת שטרות "צנועה" אך מכובדת. 

משם המשיך הנוכל לכתובת בתל אביב, וגם שם צילמנו אותו נכנס לדירה ויוצא עם חבילת שטרות נאה.

עד אחר הצהריים עקבנו אחריו נכנס ויוצא מעוד ארבע דירות באזור גוש דן. עסקי הנוכלות פורחים היום, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לחשוב על זה…

כשהזמנתי את אסתר ונחמן למשרד החקירות שלי ופרשתי בפניהם את ממצאי החקירה המקיפים, הם היו בהלם. הסברתי להם שמכאן והלאה יועבר המשך הטיפול בעניינם למשטרה, על מנת לאתר את זהות הקורבנות הנוספים של הזוג, וכמובן, לחלץ אותם מהליכי הגבייה שנפתחו נגדם.

כי עסקי הונאה, חברי היקרים, לעולם אינם משתלמים באמת.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

שירות ייעודי למתוקים

שירות חדש של אחות מומחית בסוכרת לטיפול בחולי סוכרת מסוג 1 (סוכרת נעורים) בגילאים 18-40 נפתח במרפאת הסוכרת במרכז הרפואי לין לשירות כלל מבוטחי כללית

חדשות היום

אמש בטקס "שירים לזכרם בכנסת"

הילדה אלה חייט בתו של הכבאי דני חייט ז"ל שנספה באסון הכרמל, ריגשה את הקהל כשנשאה את דבריה:  "אבא שלי היה כבאי. לוחם אש. הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות