12.04.2021

יום שני

אילוסטרציה: PIXABAY

כניסת השבת:6:25 | יציאת שבת:7:34

חלק בלתי נפרד מהחיים – הקשיים

הקשיים של הנשמה – כמו ההתרחקות של ההורים מתינוק שמתחיל ללכת

בספר "שם משמואל" על ספר במדבר נשאלת שאלה, מדוע בורא העולם הפסיק לעם ישראל את הדברים שליוו אותם במשך כ-40 שנה במדבר, סמוך לכניסתם לארץ ישראל? כידוע, במדבר ליווה את עם ישראל ה"מן",שהיה מזון שמימי שהיה מתעכל בתוך הגוף ללא צורך להוצאת פסולת. בשלב מסויים, לקראת הכניסה לארץ, הוא פסק כמו כן ליוו את ישראל המים מבארה של מרים.

וענני הכבוד שהיו בזכות אהרן ואף הם פסקו הסיבה לכך קשורה לרעיון עמוק יותר של סיבת ירידת הנשמה לעולם והסיבה לקשיים בעולם הזה הבא נתבונן בדברים בפנים ואחכ נסביר מובא בשם הבעל שם טוב על הפסור" הוא ינגנו על מות עלומות" כמו תינוק בשעה שאב מלמדו ללכת כשתינוק מתקרב אליו הוא מרחיק עצמו ממנו כדי ללמדו ללכת ונמצא הריחוק טוב לתינוק הנה במדבר היו עמי במדרגה גדולה שהייתה להםהתגלות אלוקית מאכלם היה מאכל רוחני ולא עסקנו בשום מעשה גשמי אך תכלית הבראיה הייתה שגם בעולם הזה-העולם הגשמי תעבוד את השם .ותשלים את עצמה בזכות ולא בחסד וזוהי הייתה הכוונה שעלו לארץ. יזרעו,יחרשו ויעסקו בדברים גשמיים ויעבדו את השם בתכלית העבודה.

ועתה שהיו קרובים להיכנס לארץ ישראל . היו מתחילים משמיים להראות התרחקות מעט וזה מה שקרה עם הפסקת הדברים שהיו רגילים אליהם ןהם לא הבינו זאת והיו מתלוננים וזה לימוד לכולם שמתחילים לעבוד את השם בהתלהבות ואחכ נופלים מעט ממדרגתם וזאת מן השמיים שלוקחים להם העזר האלוקי. כדי בכוחות עצמם יעבדו את השם וכל המניות הן גם כן משמיים וצריך כל אחד לדעת זאת כדי שלא יפול ברוחו ויחזק עצמו לעלות מעלה מעלה. 

לסיכום: וזה בחינת חג הפסח חג הגאולה , חג האמונה, שכל יהודי צריך לעבוד את השם בלי חשבונות ובלי סיבות. וזוהי התכלית שלנו בעולם הזה.

חג פסח כשר ושמח

הרב שמעון שטרית

הרב שמעון שטרית

רב בית כנסת הבבא סאלי ומרצה שיעורי תורה בוגרים ונוער

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות